Matthews si z neho robil srandu, teraz podpísal s Torontom: Scott Sabourin

Toronto Maple Leafs predstavili novú akvizíciu. Najnovšie ich dres ponesie meno Scott Sabourin. Presne to, ktoré prednedávnom nepoznal Auston Matthews.

Pri jednej výmene názorov sa Auston Matthews (možno trochu posmešne) pozeral na zadnú stranu jeho dresu. Scott hral vtedy za Ottawu Senators a Matthews zjavne nevedel, s kým má tú česť. Video sa stalo virálnym a dnes si ho pripomíname opäť, keďže z tých dvoch sú spoluhráči.

„Myslím si, že to, čo spravil Matthews, nemalo s rešpektom veľa spoločného,“ povedal po incidente vtedajší bek Senators, Mark Borowiecki, pre The Canadian Press. „Neviem, Auston si asi veľmi neváži bojovníkov, čo sa o svoje miesto musia biť, on takúto rolu nikdy nezažil.“

Pravý krídelník Sabourin už skôr podpísal zmluvu s Torontom Marlies, generálny manažér Kyle Dubas sa však rozhodol vytiahnuť ho hore. Kontrakt je na jednu sezónu, dvojcestný. Na úrovni NHL má minimálnu hodnotu (700 tisíc), v AHL si zarobí 250 tisíc dolárov.

Bolo trochu prekvapujúce, že 28-ročný forvard strávil celú minulú sezónu v NHL. V drese Ottawy v 35 stretnutiach nazbieral šesť bodov za dva góly a štyri asistencie. Hral tvrdo, rozdal 74 hitov, na ľade trávil v priemere sedem minút.

Kto vie, či si Sabourin a Matthews skutočne zahrajú v jednom tíme. Pre organizáciu bola uňho prioritou AHL, ale zranenie Simmondsa ich donútilo prehĺbiť možnosti. Sabourin – ak sa neprihodia ďalšie neočakávané okolnosti – strávi v rámci NHL väčšinu času na taxi squad Leafs.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.