Matthews dal gól v siedmich zápasoch po sebe. Na strele maká deň čo deň

Strieľa ako z kanóna a výsledky sa dostavujú. Auston Matthews je novým lídrom pretekov o Maurice Richard Trophy. Ako prvý pokoril hranicu desať bodov, a to najmä pre úctyhodnú sériu, ktorú natiahol v nočnom stretnutí proti Vancouveru Canucks.

Jednotka draftu 2016 sa trafila už v siedmom zápase po sebe. Dnes v noci sa mu to dokonca podarilo dvakrát. Maple Leafs porazili Canucks presvedčivým výsledkom 5:1. Napriek dvom zásahom Matthews vždy radšej upriami pozornosť na úspechy iných ako na svoje vlastné.

V ostatných siedmich dueloch sa 23-ročný kanonier presadil až deväťkrát. Jeho zásluhou je Toronto vo vynikajúcej forme, z možných štrnástich bodov v tejto sérii stratilo len tri. Proti Edmontonu Oilers 23.1. síce neskóroval, no ani nehral. Dnes Leafs nepotvrdili len svoju fazónu, ale aj skutočnosť, že Vancouver Canucks trpia veľkými problémami v defenzíve.

Gólové ťaženie amerického rodáka rozhodne neprekvapuje tých, čo s ním dennodenne spolupracujú. Je takmer posadnutý zlepšovaním sa a o strele to platí dvojnásobne. Matthews patrí medzi najlepších strelcov, no Maurice Richard Trophy zatiaľ v zbierke nemá.

„Veľmi sa snaží zlepšiť streľbu,“ povedal o ňom hlavný tréner Sheldon Keefe. „Nezáleží na tom, či je alebo nie je sezóna. Všetci vieme o tom, aká je jeho strela nebezpečná zbraň, ale nemyslím si, že dostáva dostatočný kredit, ak zoberieme na vedomie, že dáva góly toľkými všemožnými spôsobmi – rôznymi štýlmi, z rozličných vzdialeností, z dorážok, tečov, proste všemožne, a to je pre mňa najúchvatnejšie na jeho hre.“

Podľa spoluhráčov Auston dokazuje zlepšenie aj v all-around hre. Má výhodu, že je silný a veľký, preto pomáha obrancom pri čistení priestoru pri mantineloch a v súbojoch.

„Chce mať puk a ak strieľa, strieľa účelovo,“ hodnotí hru svojho spoluhráča gólman Frederik Andersen. „Dokáže z talóna vytiahnuť toľko rozličných typov strely, že je veľmi ťažké pripraviť sa naňho. Vie si vybrať miesto, má výborný prehľad v tom, čo sa okolo neho deje.“

Z 292 zápasov, v ktorých hral, nevystrelil len štyrikrát. Svet očaril už pri svojom debute, keď sa trafil hneď štyrikrát. V posledných šiestich dueloch premieňal každú tretiu strelu a s úspešnosťou 34,8% patril k najlepším v NHL. Vydrží mu forma?

„Jednou z vecí, ktorou sa odlišuje od väčšiny hráčov, je, že je konzistentný. Vytvára si šance naozaj v každom zápase, takže ak niekedy neskóruje, viete, že zanedlho to príde,“ vyjadril sa na jeho adresu Zach Hyman.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.