Matthew Tkachuk po zranení opustil ľad, čaká sa na detaily

Oh My Hockey|14. aug 2020 o 08:45

Štvrtková noc bola k Mattovi Tkachukovi krutá. Zápas číslo dva série prvého kola proti Dallasu Stars nedohral. Do šatne zamieril pätnásť minút pred koncom tretej tretiny potom, čo hlavou tvrdo narazil do hlavy Jamieho Oleksiaka.

Bohužiaľ, tréner Geoff Ward zatiaľ nepriniesol žiadne novinky ohľadom jeho zdravotného stavu či dĺžky prípadnej rekonvalescencie. "Potrebujeme ho," vyjadril sa po zápase. "Robí pre nás kvantum roboty. Je lídrom, bojovníkom a ťahá nás vpred vo viacerých smeroch."

Toto však nebolo jediné poranenie mladého Američana. Už skôr, ešte počas prvej tretiny, ho Jamie Benn hokejkou nepríjemne zasiahol do citlivého miesta. Krátko potom sa pokúsil vrátiť do zápasu, no opäť sa vrátil do šatne a jeho návrat sa uskutočnil až v druhej dvadsaťminútovke stretnutia.

"Chucky je bojovník," po zápase povedal Sam Bennett. "Tvrdo za nás bojuje na ľade i mimo neho. Uvidíme, ako na tom bude, no je to tvrdý chlapík. Je veľká škoda, že musel opustiť zápas." Po odchode 22-ročného forvarda stratili Flames vedenie a napokon prehrali 4:5.