Martin Marinčin oficiálne opúšťa zámorie, dohodol sa s Třincom

Slovenský obranca Martin Marinčin sa rozhodol nateraz nepokračovať v zámorských ligách a podpísať zmluvu v Európe. Na európske klziská sa vracia po dlhých jedenástich sezónach, dohodol sa na kontrakte s českým extraligistom Třincom.

„Martin je výborný ofenzívny obranca so skúsenosťami z NHL aj medzinárodného hokeja. Veríme, že bude pre náš tím prínosom a že si ho naši fanúšikovia zamilujú rovnako ako jeho veľkého kamaráta Martina Gernáta, ktorý odchádza do zahraničia,“ vyjadril sa pre klubový web športový riaditeľ klubu, Jan Peterek. „Martin je podobný typ ako Gery a keď sme sa dozvedeli, že má záujem vrátiť sa do Európy, po porade s Vencom sme začali pracovať na jeho príchode.“

Marinčin prichádza po sezóne na farme. V drese Toronta Marlies odohral v skončenom ročníku 14 duelov, pripísal si gól a štyri asistencie. Má slušné skúsenosti s NHL, kde odohral 227 stretnutí. V redakcii očakávame, že v Česku bude dominovať. Že mu európske klzisko sedí dokazoval už na majstrovstvách sveta v roku 2019, stal sa najproduktívnejším Slovákom na turnaji.

„Na Třinec som počul iba chválu, každý rok majú tie najvyššie ciele,“ povedal bek o prestupe pre klubový web. „Vôbec najviac som v kontakte s Gerym, ktorý mi vždy hovorí o tom, akou sú Oceláři skvelou organizáciou so špičkovým zázemím.“

Marinčina draftoval klub Edmonton Oilers v roku 2010 z celkovej 46. pozície. Za „olejárov“ odohral 85 zápasov, potom sa sťahoval do Toronta. V posledných troch sezónach podpisoval zakaždým ročné kontrakty. Posledný rok bol po siedmich rokoch prvým, v ktorom sa ani raz nepozrel do NHL.

Košický obranca doplnil, že si váži veľký záujem zo strany Třinca.

[cfgeo_banner id=“11213″]

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.