Martin Jones pod paľbou kritiky od trénera: Dali sme mu šancu, nespĺňa naše štandardy

Keď sa Martin Jones stal mladou a ambicióznou jednotkou kalifornských San Jose Sharks, vkladali sa doňho veľké nádeje. Ako však plynul čas, je zrejmé, že takáto rola naňho bola priveľkým sústom. Svojej povesti neostáva nič dlžný ani v tejto sezóne.

31-ročný gólman dostal možnosť chytať v ôsmich zápasoch rozbehnutej sezóny. Vyhral päť duelov, no pri jeho číslach je to skôr raritou. Priemerne za svoj chrbát púšťa 4,09 gólu na zápas. Ani 86,5-percentná úspešnosť zásahov nie je žiadnou výhrou.

Po včerajšej prehre 2:6 proti Los Angeles Kings už nemohol tréner Bob Boughner ostať ticho. „Králi“ využili 26 striel na to, aby mu nastrieľali poltucet gólov. Na poslednú desaťminútovku sa do brány postavil Alexej Melničuk.

Boughner bol z výkonu jednotky sklamaný. „Neviem, skúste sa na to opýtať jeho, ale takýto výkon rozhodne nezodpovedá nášmu štandardu,“ odpovedal na otázku novinárov po dueli. „Dali sme mu šancu získať si bránkovisko, špeciálne teraz, keď je Devan Dubnyk zranený.“

Letná posila Dubnyk má o dosť lepšie individuálne štatistiky, je preto až paradoxom, že zatiaľ nemá v bilancii ani jediné víťazstvo. Zvládne pochytať 91,7% striel pri priemere 2,71 gólu na zápas. Hystéria „žralokov“ je prehĺbená tým, že za dvojicu v tejto sezóne podľa cap hitu utratia temer osem miliónov dolárov.

Boughner po porážke od rivala vypichol najmä jeden, podľa neho zbytočný gól.

Ani pokročilejšie štatistiky nedávajú Jonesovi práve najlepšie renomé. Podľa kvality striel, ktorým čelil, a podľa úrovne nebezpečia, ktorá s nimi hrozila, pustil už deväť gólov navyše. V skratke to znamená, že priemerný brankár ligy by namiesto tridsiatich pustil len 21 pukov.

Ďalší zápas čaká Sharks dnes večer o 22:00. Kto bude v bráne proti Vegas Golden Knights zatiaľ nevedno.

Boughner však stopercentne vie, že čo predvádza Jones, nestačí: „Neočakávame od neho, že bude sám vyhrávať zápasy a že sa v tej bráne rozkrája, ale musíme mať dobrého brankára, špeciálne na začiatku stretnutí. Skrátka jeho vystúpenia nespĺňajú náš štandard a som presvedčený, že ani ten jeho.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.