Marleau vyrovnal jeden z najväčších rekordov, Sharks prehrali

Je to oficiálne. Patrick Marleau dosiahol na historické prvenstvo. Nik iný v histórii kanadsko-americkej NHL neodohral viac zápasov ako útočník San Jose Sharks. 1767. To je číslo, ktoré by mal ešte zveľadiť a odtrhnúť sa od Gordieho Howea.

„Hrám tak dlho, lebo milujem hokej. No a nie som iný ako ostatní, veď sen každého malého hokejistu je poťažkať si Stanley Cup. O to som sa pokúšal počas celej kariéry a doteraz sa to nezmenilo,“ povedal nedávno legendárny forvard na otázku, v čom nachádza po toľkých dueloch motiváciu.

Dnes padol jeden z najvážnejších rekordov ligy. Bohužiaľ pre Patricka, „žralokom“ sa vzďaľuje play-off a jemu teoretická šanca na vysnívaný Pohár.

Sharks v nočnom stretnutí podľahli Minnesote Wild 2:5. Marleau nebodoval, no bol to jeho večer. Hralo sa na ľade „divochov“. Keď hlásateľ oznámil, že Marleau vyrovnal zápasový rekord NHL, tlieskala mu celá aréna.

„Keď si vás vážia až tak, že vás vytlieska nie len váš tím, ale aj celá súperova hala a protivníci, dojme vás to,“ priznáva Marleau.

41-ročný útočník má šťastie, že sa mu vyhýbajú zranenia. Po Keithovi Yandlovi momentálne ťahá druhú najdlhšiu šnúru odohraných zápasov po sebe. Na konte ich má 894, teda o 14 menej ako Yandle. Jeho séria je už štvrtá najdlhšia v dejinách. Zápas nevynechal od sezóny 2008/09.

„Sme naozaj poctení, že s ním môžeme byť v kabíne a zažiť ten rekord,“ hovorí Timo Meier. „Patrick je úžasným človekom. Nie je najzhovorčivejší, to je pravda, ale určite sa s nami rád zabaví a užíva si každý jeden moment. Neuveriteľné, koľko zápasov odohral a prekonal rekord.“

S úctou o veteránovi a bývalom kapitánovi tímu hovoril aj Marc-Édouard Vlasic: „Myslel som si, že odkedy som prišiel do ligy, už som stihol odohrať veľa zápasov. Myslel som si, že 500 či 700 bolo veľa, ale naňho ešte mám čo doháňať. Je vynikajúcim hokejistom, ale vypichnem špeciálne jeho drinu na ľade i mimo neho, bez ktorej by nemohol hrať tak dlho.“

„Je najlepším „žralokom“, ktorý kedy nosil tento dres,“ uzatvára Vlasic. „Všetky svoje míľniky dosiahol tu, preto ak sa povie San Jose Sharks, prvé meno, čo mi preletí hlavou, je Patrick Marleau.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.