Marleau chce do tímu favorita. Favoriti však zrejme netúžia po ňom

Legendárny Patrick Marleau siaha po absolútnom rekorde v počte zápasov NHL. 1767 duelov Gordieho Howea sa trasie, veď kanadský útočník už stráca len štrnásť. „Mr. Hockey“ však za svoj čas v súťaži získal štyri Stanley Cupy. Marleau ani jeden.

Kto vie, koľko stretnutí by vymenil za to, keby si aspoň raz mohol po víťaznej finálovej sérii poťažkať najcennejšiu z hokejových trofejí.

On a Joe Thornton sú menami, ktoré sa v posledných rokoch najčastejšie spájajú s prívlastkom „legendy bez Stanley Cupu“. Sú na konci svojich kariér a ich vrcholom bolo finále play-off. V momentálnom rozpoložení má bližšie k vrcholu Thornton hrajúci za Toronto Maple Leafs.

Marleau je na tom horšie. 41-ročný krídelník je na sklonku kariéry a oblieka dres San Jose Sharks. Pri všetkej úcte, pozdvihnúť na hlavu pohár v drese tejto kalifornskej organizácie by sa rovnalo zázraku. Preto, ako to v posledných rokoch uňho aj u „Jumbo Joea“ bývalo, sa opäť vraví o trejde. Vlani mu to vyšlo, počas deadline ho získali Penguins. Naopak, smutný zostal Thornton.

Karty sú v sezóne 2020/21 rozdané úplne opačne.

Thorntonovo Toronto stále vládne kanadskej divízii. Marleauovi zostáva dúfať, že bude vymenený. Pre Kevina Kurza z The Athletic povedal, že by „vážne zvážil“ možnosť odchodu k favoritovi. V preklade – bol by za to rád. Niet na čo čakať. V jeho veku môže byť každá „last shot“ skutočne poslednou a prihliadnuc na regresívny spád jeho výkonov sa pravdepodobnosť tohto tvrdenia zvyšuje takmer na sto percent.

Vek nezastavíš a na bývalom kapitánovi „žralokov“ sa to ukazuje v celej svojej nahote. Tak, ako vlani, aj teraz bude generálny manažér Doug Wilson otvorený akejkoľvek výmene, ktorá by ho posunula bližšie k cieľu. V tridsiatich stretnutiach sa Marleauovi podarilo streliť gól a na štyri prihrať.

Bohužiaľ, nedá sa inak než konštatovať, že „Patty“, akokoľvek obľúbeným, známym a legendárnym hokejistom je, oproti zvyšku zaostáva. Prejavuje sa to v jeho hre, štatistikách i pokročilých štatistikách. A hoci nemáme žiadne bližšie zákulisné informácie, nepredpokladáme, že si o ňom niektorý z reálnych favoritov na titul myslí, že má vysokú cenu a že sa doňho oplatí investovať.

Prípadný trejd by prišiel skôr z pohľadu toho, že si tak legendárny hráč, hoci ako člen štvrtej lajny, zaslúži Stanley Cup. Jeho angažovanie by ale – so všetkou úctou – mohlo znamenať zlý krok. Kluby sa môžu inšpirovať Pittsburghom, ktorý zaňho vlani zaplatil tretím kolom draftu, no nebola to vôbec dobrá investícia.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.