Marián a Marcel Hossovci si zahrajú v zápase legiend NHL

Pri príležitosti uvedenia Mariána Hossu a ďalších ľudí do Hokejovej siene slávy sa v Toronte odohrá zápas legiend. Zúčastnia sa ho Marián a Marcel Hossovci.

Duel sa uskutoční 14. novembra a na ľad torontskej Scotiabank Areny vystúpi nejedno slávne meno. Spoločnosť slovenským bratom budú robiť Scott Niedermayer, Eric Lindros, Martin St. Louis, Wendel Clarke, Shane Doan, Al Iafrate či Mike Modano.

Do zápasu nastúpi aj český obranca Tomáš Kaberle.

Rodák zo Starej Ľubovne bude tretím slovenským rodákom v legendárnej sieni slávy. Doplní Stana Mikitu a Petra Šťastného.

Hossova kariéra je ovenčená úspechmi. Hrával za Ottawu Senators, Atlantu Thrashers, Pittsburgh Penguins, Detroit Red Wings a Chicago Blackhawks. Vyhral tri Stanley Cupy, päťkrát sa pozrel do finále. V 1309 dueloch zaznamenal 1134 (525+609) bodov.

Spolu s ním budú do spoločnosti najlepších uvedení Jarome Iginla, Kevin Lowe, Doug Wilson, Ken Holland a brankárka Kim St-Pierreová.

Zostavy zápasu legiend

TÍM KANADSKÝCH LEGIEND
Brankárky: Kim St-Pierreová, Erica Howeová
Obrancovia: Scott Niedermayer, Mike Commodore, Dion Phaneuf, Chris Phillips, Robyn Regehr, Brent Seabrook
Útočníci: Jayna Heffordová, Eric Lindros, Martin St. Louis, Wendel Clark, Shane Doan, Simon Gagne
Tréneri: Ken Holland, Doug Wilson

TÍM SVETOVÝCH LEGIEND
Brankárka: Molly Schausová
Obrancovia: Al Iafrate, Tomáš Kaberle, Darius Kasparaitis,  Dmitrij Mironov
Útočníci: Mike Modano, Marián Hossa, Nikolaj Antropov, Marcel Hossa, John LeClair, Jason Pominville, Alexej Ponikarovsky, Brian Rolston, Sergej Samsonov, Graeme Townshend
Tréneri: Kevin Lowe, Lanny McDonald


FOTO: NHL.com

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.