Marco Rossi trpí ťažšími následkami covidu. Vrátim sa silnejší, odkazuje

O tom, že covid nie je sranda a môže človeka dosť vážne postihnúť, snáď nemusíme nikoho presviedčať. Na vlastnej koži to pocítil mladučký Marco Rossi. Po majstrovstvách sveta juniorov sa mal presunúť do zámoria, ale podľa mnohých zdrojov ho postihli vážne komplikácie.

Rossi prekonal ochorenie COVID-19. U hráča jeho veku sa väčšinou zaobíde bez vážnejších komplikácií a s ľahkým priebehom. Pravdou však je, že zdravotné problémy neutíchli ani po relatívne dlhej dobe. Deviatka posledného draftu je doma v Rakúsku, kde sa zotavuje.

„Ako mnohí, na začiatku som bol šokovaný a veľmi sklamaný, ale ako beží čas, som veľmi optimistický, že moje zdravie bude v poriadku, aby som opäť mohol začať hrať a trénovať. Viem jednu vec, a to, že sa vrátim silnejší ako kedykoľvek predtým,“ vyhlásil cez sociálnu sieť Twitter.

Presné detaily jeho problémov neboli zverejnené, preto ide iba o dohady. U hokejistov a celkovo športovcov najčastejšie ide o problémy s pľúcami a s tým spojené komplikácie so srdcom, ktoré musí vynakladať väčšiu námahu ako bežne. To dokáže zapríčiniť stratu kondície, čo potvrdilo viacero športovcov, ktorí si ochorením prešli. Čo je presnou príčinou toho, že Rossi stále nehrá, vie len úzka skupina ľudí.

Na Twitteri mu pod statusom v komentároch prialo množstvo fanúšikov. Medzi komentujúcimi bol aj oficiálny účet Minnesoty Wild, klubu, ktorý si ho vybral ako svoju prvú voľbu v drafte 2020. „Get well soon, Marco!“ znel ich veľavravný odkaz.

One thought on “Marco Rossi trpí ťažšími následkami covidu. Vrátim sa silnejší, odkazuje

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.