Marco Rossi sa vracia k tréningu, dostal povolenie korčuľovať

Fanúšikovia Minnesoty dostali dôvod na radosť. Aspoň čiastočný. Veľký talent a deviatka posledného draftu, Marco Rossi, začína s hokejom. Po niekoľkomesačnej pauze vynútenej komplikáciami so srdcom po nakazení covidom sa pomaly dostáva späť do formy.

19-ročný rakúsky útočník prekonal koronavírus ešte pred svetovým šampionátom. Vtedy trénoval so švajčiarskym ZSC Lions (NLA). Pred majstrovstvami musel absolvovať karanténu a keďže mal len mierne symptómy ochorenia, po jej skončení sa pripojil k juniorskej reprezentácii Rakúska.

Paradoxne mu ochorenie spôsobilo najväčšie komplikácie až vtedy, keď si myslel, že je z najhoršieho vonku. Napadlo jeho srdce a následkom toho mu doktori zistili ťažkú diagnózu.

So spoluhráčmi skončil na očakávanej piatej priečke v skupine. V štyroch zápasoch ako kapitán nebodoval ani raz. A – podľa vyjadrení lekárov – bolo dobré, že k žiadnemu prekvapeniu zo strany Rakúšanov nedošlo. Mohlo to pre Rossiho dopadnúť oveľa horšie, stačilo by odohrať jeden duel navyše.

„Každý deň, keď som si líhal spať, som sa pýtal sám seba, či sa ešte zobudím,“ spomína na chvíle úzkosti po návrate domov. „Vždy pred spaním som bol veľmi smutný a plakal som, bál som sa. Opýtal som sa rodičov, či by nemohli zostať pri mne, kým zaspím. A každé ráno, keď som sa prebudil, som za to bol nesmierne vďačný.“

Pred pár týždňami spočíval jeho „tréning“ len v prechádzkach a ľahkej pohybovej aktivite. Lekári mu konečne povedali dobrú správu. Sám priznal, že keď nemal čo robiť, trhalo ním. Bol zvyknutý na tvrdý každodenný tréning. Ako informuje Scott Wheeler z The Athletic, jeho stav sa pohol správnym smerom a od lekárov dostal povolenie korčuľovať.

Minnesota Wild draftovali Rossiho s veľkými nádejami. Podľa plánu má byť ich budúcim prvým centrom, no je nutné podotknúť, že Rossi nie je len ďalším prospektom, ktorý v dôsledku aktuálnej situácie neodohral jediný duel v uplynulej sezóne. Je otázne, aký vplyv naňho v budúcnosti budú mať ťažké problémy so srdcom v mladom veku.

Uvidíme, za ako dlho sa mu podarí vrátiť sa do tempa. Najoptimickejší scenár počíta s tým, že by už pred ročníkom 2021/22 mohol bojovať o miesto v prvom tíme „divochov“.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.