Marc-André Fleury vyhral prvú Vezina Trophy v kariére!

Sezóna ako z rozprávky, k šťastnému koncu chýbal len Stanley Cup. Osud kanadského veterána v bráne Vegas Golden Knights, Marc-André Fleuryho, sa zdal byť ešte na začiatku sezóny nejasný. Dlho sa hovorilo o jeho výmene, no klub si ho napriek ťažkej platovej situácii ponechal.

36-ročný Fleury sa odvďačil najlepšie, ako mohol. Odchytal 36 stretnutí, z toho 26-krát zvíťazil. Udržal si priemer 1,98 gólu na zápas pri 92,8-percentnej úspešnosti zásahov. Na prvých miestach sa objavoval i v pokročilých štatistikách ako GSAA (góly chytené navyše) či v percentuálnom podiele „úspešných štartov“.

Výborná sezóna mu vyniesla prvé individuálne ceny v už tak dosť bohatej kariére ovenčenej tromi Stanley Cupmi. S Robinom Lehnerom získali Jennings Trophy a generálni manažéri ho v hlasovaní určili víťazom aj najprestížnejšej brankárskej trofeje – Vezinovej.

Ako ukazuje hlasovanie, bol to tesný súboj. Fleuryho na prvú priečku zaradilo 14 hlasujúcich, druhého Vasilevského, ktorého predbehol o 9 hlasov, 12. Za nimi bola veľká priepasť. Na treťom mieste sa umiestnil Nemec Philipp Grubauer, hlasy dostali aj Connor Hellebuyck, Semjon Varlamov, Juuse Saros a Mike Smith.


FOTO: NHL.com

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.