Marc-André Fleury kraľuje brankárom. V noci vynuloval Avalanche

Každým rokom ho čoraz viac ľudí posiela do starého železa. Marc-André Fleury však v drese „zlatých rytierov“ neprestáva udivovať. 36-ročný veterán dnes v noci vychytal ďalšiu výhru. Vynuloval silných Avalanche. Chytil 30 striel.

Meno kanadského rodáka sa začalo skloňovať s návratom do Pittsburghu Penguins. Tí vraj poškuľujú po svojej niekdajšej jednotke ako po núdzovej pomoci v ťažkých časoch. Fleury vykazuje niekoľkonásobne lepšiu výkonnosť ako dvojka Jarry-DeSmith. Tým úmerne stúpa jeho hodnota.

Po dnešku je ešte vyššia a vôľa „zlatých rytierov“ ho vymeniť sa pravdepodobne blíži k bodu mrazu. Pri nie najpresvedčivejších výkonoch kolegu Lehnera je pre Vegas oporou, hoci je Švéd ich jednotkou budúcnosti.

Sympaťák v bráne sa týmto výkonom posunul na vrchol brankárskych štatistík. Spomedzi gólmanov, čo odchytali aspoň päť duelov, nemá nik lepšiu percentuálnu úspešnosť. V priemernom počte inkasovaných gólov sa Fleurymu vyrovná len Jaroslav Halák.

Fleury v sezóne 2020/21 odchytal osem duelov, vo všetkých štartoval. Sedem z nich vyhral. Zo 196 striel chytil 185, čo činí 94,4-percentnú úspešnosť zásahov. V priemere inkasuje 1,38 gólu na zápas. Shutout proti Coloradu bol už jeho druhým v sezóne.

Robin Lehner nebol na súpiske tímu. Vynechal už tretí zápas po sebe, dôvodom je zranenie v hornej časti tela. Dvojku Fleurymu robí Švéd Oscar Dansk.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.