Maple Leafs idú cestou veteránov. Marner: Potrebujeme ich hlad po víťazstve

Joe Thornton, TJ Brodie, Zach Bogosian, Wayne Simmonds. Štyria noví veteráni, no dokopy len jeden Stanley Cup. Toronto Maple Leafs poženie v novej sezóne okrem hokejového majstrovstva týchto skúsených hráčov ešte iná vec – a to ich nehasnúca túžba vyhrať.

O tom a mnohom ďalšom sa Mitch Marner rozhovoril v podcaste Tim & Sid. 23-ročný forvard má ešte celú kariéru pred sebou, no o zvyšku sa to povedať nedá. „Chcú vyhrávať a ich hlad po víťazstve je to, čo potrebuje náš tím,“ myslí si. „Potrebujeme ich, aby nás držali na uzde, aby nám pomohli makať každý deň.“

Torontu svitá na lepšie zajtrajšky už pomerne dlho. Stále sa však nedostavujú vytúžené výsledky. Chce to čas a správne zladenie zostavy. Leafs mali v poslednom play-off konečne šancu prelomiť dlhé prekliatie. Nepodarilo sa. Sériu play-off nevyhrali od roku 2004.

Hlavnou tvárou kvarteta veteránov je legendárny Joe Thornton. 41-ročný Kanaďan sa o Stanley Cup márne pokúša vyše dvadsiatich rokov. Síce tvrdí, že na to stále má a končiť neplánuje, v jeho veku je každá ďalšia sezóna bonusom a príležitosťou, čo sa nemusí opakovať.

Maple Leafs dávno nie sú tímom play-off. Thorntonovi nezostáva iné, než dúfať, že sa to zmení. Sú jeho tretím klubom v NHL. Predtým hrával za Boston Bruins a San Jose Sharks. Počas minuloročnej náročnej sezóny dúfal, že bude vymenený a pobije sa v nadstavbovej časti. Napokon toto privilégium dostal len Patrick Marleau, na „Jumba“ sa zabudlo.

Organizáciu Sharks opustil, keďže tam by sa nečrtala veľká šanca na úspech. Torontu sa upísal na rok za ligové minimum, 700 tisíc dolárov. Pred začiatkom sezóny si odskočil do Švajčiarska. V drese Davosu nazbieral 11 bodov v 12 zápasoch.

Za Leafs nie tak dávno hrával aj Patrick Marleau. Práve on bol Marnerovým veľkým priateľom a mentorom. „Keď tu Patty bol, hovorieval mne aj Austonovi veľa o Jumbovi. Je to dobrý človek, pokojný, no na ľade veľmi súťaživý,“ povedal Marner. „Hrá tvrdo, aby vyhral. Som nadšený. Podľa toho, čo som o ňom počul, je to neuveriteľný človek a Patty nám to vždy opakoval.“

Úspechy v play-off sa vyhýbajú aj Wayne Simmondsovi, ktorý cez prvé kolo prešiel iba raz – v roku 2012 vo farbách Philadelphie Flyers. „Myslím si, že je hladný, že chce každému dokázať, že je stále dobrým hráčom,“ povedal o Simmondsovi Marner. „Vídaval som ho v poslednej dobe na ľade a vyzeral ohromne.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.