Malkinove zdravotné problémy pokračujú. Po operácii kolena nevedno, či stihne ďalšiu sezónu

V sezóne 2021/22 bude bojovať o svoju budúcnosť, pretože vstúpi do posledného roka osemročného kontraktu. Jevgenij Malkin v lete oslávi 35. narodeniny, no hokejovo nepatrí do starého železa. Stále sa dokáže výkonmi dostať medzi hokejovú elitu.

Horšie je to s jeho zdravím. Malkin, ako oznámil klub na svojich oficiálnych webových stránkach, absolvoval operáciu pravého kolena. Tá síce prebehla úspešne, no to neznamená, že jeho rekonvalescencia bude krátka. V klube nevedia, či stihne ďalšiu sezónu.

Ruský forvard musel podstúpiť zákrok v dôsledku zranenia, ktoré utrpel ešte v marci. Zmeškal posledných šesť duelov Penguins v základnej časti a prvé dva v sérii prvého kola proti New Yorku Islanders. „Tučniaci“ vypadli, s Malkinom mohli počítať v štyroch stretnutiach. Zaknihoval gól a štyri asistencie, a to napriek vážnemu zraneniu.

Nie je tajomstvom, že má ruský útočník dlhodobé problémy so zdravím a povesť krehkého hráča. Vzhľadom na nejasné vyhliadky do budúcnosti sa špekuluje o tom, či odkladanie operácie a hra so zranením nezhoršila stav jeho kolena.

Vedenie organizácie sa s jeho návratom určite nebude ponáhľať. Neočakávajú, že sa zotaví do začiatku prípravného kempu, z toho dôvodu do toho momentu nebudú posudzovať jeho zdravotný stav.

Malkinova motivácia je jasná – ak dokáže, že je stále rozdielovým hráčom, môže dostať platovo ďalšiu výbornú zmluvu. Aktuálne poberá 9,5 mil. dolárov ročne. V poslednej základnej časti odohral 33 duelov so ziskom 28 (8+20) bodov. Išlo o jeho prvú sezónu s priemerom nižším ako bod na zápas po desiatich rokoch.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.