Oh my Hockey

Prenikni hlbšie do sveta NHL

Majstrovstvá sveta juniorov v ohrození, počet nakazených pribúda

2 min read

Zdroj obrázku: Dobber Prospects

Tieto riadky sa nikomu z nás nečítajú dobre. Do prípravy na Majstrovstvá sveta juniorov 2021 dávame veľa energie aj práce, no tá sa napokon nemusí vyplatiť. Zatiaľ netreba šíriť paniku, ale faktom je, že šampionát začína byť na pokraji ohrozenia.

Šesť Švédov (William Eklund, Karl Henriksson, William Wallinder, Albin Grewe, tréner Tomas Montén a asistent Anders Lundberg), traja Nemci (Tobias Ancicka, Lukas Reichel a Nino Kinder), traja Američania (Drew Commesso, Robert Mastrosimone a Alex Vlasic) a Rakúšan Thimo Nickl mali pozitívny test na COVID-19. Účasť všetkých týchto hráčov na juniorskom šampionáte je pasé.

Najmä dnes si pandémia zgustla na hokejovom svete. Sedem z trinástich mien sa o nákaze dozvedelo dnes resp. včera večer. Väčšina národných tímov zatiaľ oficiálne neeviduje pozitívne prípady, našťastie ani Česi a Slováci, ktorí sú v bubline.

Najkritickejšia situácia panuje vo švédskom tábore. Predseda zväzu zatiaľ ich účasť na turnaji nevylúčil, no dodal, že sa rozhodujú hodinu po hodine.

Hlasy začínajú silnieť aj od skautov. „Zrušte MSJ“ je jedným z populárnych hesiel posledných hodín. Žiaľ, najväčšia juniorská medzinárodná súťaž je reálne v ohrození a o jej uskutočnení sa ešte bude rokovať. Situáciu sťažila skutočnosť, že v karanténe musí byť prezident IIHF, René Fasel, takisto pozitívne testovaný.

„V rámci IIHF budú pokračovať prípravy na nadchádzajúce majstrovstvá sveta juniorov v roku 2021. Zamestnanci a funkcionári IIHF, ktorí boli pridelení na prácu na turnaji v Edmontone, v súčasnosti prechádzajú plánovaným karanténnym protokolom pred odchodom, ktorým sa riadia aj všetky zúčastnené tímy a rozhodcovia. Ja ani generálny sekretár IIHF na turnaj nepocestujeme, pretože IIHF udržuje počet funkcionárov na striktne operatívnej úrovni,“ odkázal Fasel prostredníctvom vyhlásenia na oficiálnom webe federácie.

4 thoughts on “Majstrovstvá sveta juniorov v ohrození, počet nakazených pribúda

  1. Zdroj je uvedený v článku, ako vždy. Jediná možnosť, že je informácia nesprávna, je, že sa zmýlil prekladač z francúzštiny do angličtiny, čo by nám bolo ľúto.

   V článku však nájdete i:
   – „Informuje o tom novinár Jérôme Gaudreau.“
   – „…preto SA ZDÁ, že rodák z Martina okamžite po šampionáte v Edmontone pocestuje do slnečného štátu a na Slovensko sa nevráti.“
   – „podľa prekladača“

   Ak máte iné info, v tom prípade musel zlyhať prekladač, za čo sa ospravedlňujeme, alebo musel spomínaný novinár klamať (čo by bol nonsens). Zdroj je však uvedený, dokonca tam boli Hlavajove vyjadrenia – aby nebolo, že čerpáme z čohokoľvek resp. že si niečo cucáme z prsta. Samuela sme sa, žiaľ, už predtým snažili kontaktovať (pri tvorbe draftového e-booku), bohužiaľ, neúspešne, čiže aj v tomto prípade sme boli trochu bezmocní.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.