MacKinnon aj nabudúce vezme menej peňazí, aby zostal v Colorade

Krádež, krádež, krádež. Slovko všadeprítomné, keď sa hovorí o MacKinnonovi a pomere cena-výkon. Tá je možno najlepšia v súťaži, ak si človek uvedomí, akým úžasným je Nathan hráčom, a koľko peňazí ročne ukrajuje z platového stropu.

25-ročný forvard nič neľutuje. Avalanche sa pred sezónou 2016/17 upísal na ďalších sedem sezón, pričom sa dohodol na priemernom zárobku 6,3 mil. dolárov. Viac ako on poberajú Jamie Benn, Jevgenij Kuznecov, Zach Parise, Kevin Hayes či Keith Yandle.

Pri rokovaniach o novom kontrakte si MacKinnon nebol úplne vedomý dôsledkov. „Bol som nadšený z toho, že budem v tak mladom veku zarábať také peniaze,“ podelil sa o zážitky s Jordanom Horrobinom z Forbes. „Je to teraz pre klub veľmi výhodná zmluva, no stálo to za to. Neľutujem to.“

Aj vďaka zmluve môže byť vlaňajší víťaz Lady Byng Trophy v zostave mužstva, ktoré právom ašpiruje na zisk Stanleyho pohára. Inak ako krádež sa však dnes tento kontrakt nazvať nedá. Najväčšie hviezdy súťaže zarábajú podstatne viac. A aj MacKinnon medzi ne patrí, hoci peňažne by to tak zďaleka nevyzeralo.

V dnešnej NHL sa rozmohol trend vyčkávať s podpismi do poslednej chvíle. Robí tak nejeden mladý hráč – spomeňme Matthewa Tkachuka, Braydena Pointa či Patrika Laineho. Všetci navyše podpisujú tzv. bridge, aby si o pár rokov mohli vykoledovať ešte viac peňazí.

„Je to o tom, že chcete dostať peniaze, ktoré si podľa vás zaslúžite. Ak by som bol na ich mieste v dnešnej dobe, asi by som urobil to isté,“ priznáva MacKinnon. „Ak ti tím nedá, čo žiadaš a čo si zaslúžiš, je tvojím právom vyčkávať. Myslím si, že týchto prípadov v budúcnosti uvidíme ešte veľa.“

Rodák z Halifaxu je podľa jeho vlastných slov neochvejne oddaný klubu, ktorý ho v roku 2013 draftoval z prvého miesta. Zohľadní to aj pri ďalších rokovaniach. Sám povedal: „Ďalší kontrakt? Opäť vezmem menej. Pretože chcem vyhrávať s touto partiou.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.