Po. sep 28th, 2020

Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Lou Lamoriello najlepším generálnym manažérom sezóny

2 min read

Zdroj obrázku: NY Post

Lou Lamoriello, generálny manažér New Yorku Islanders, získal ocenenie pre najlepšieho generálneho manažéra sezóny 2019/20 (oficiálneJim Gregory General Manager of the Year). Správa sa dostala do sveta dnes v noci.

Legendárny už 77-ročný Lamoriello predčil aj omnoho mladších sokov. Vo finále vyradil Juliena BriseBoisa z Tampy Bay Lightning a Jima Nilla zastupujúceho Dallas Stars. Na štvrtom mieste sa umiestnil Joe Sakic (Colorado Avalanche), prvú päťku uzavrel Kelly McCrimmon (Vegas Golden Knights).

Lamoriellovi Islanders sú momentálne vo finále konferencie, kde sa dostali síce prekvapivo, ale zaslúžene. Bezpochyby má na tom veľkú zásluhu práve muž ohodnotený ako najlepší na svojej pozícii, keďže „ostrovanom“ dopomohli mimo iného aj podpisy voľných hráčov a výmeny počas uzávierky prestupov.

Takto sa do tímu dostali Semjon Varlamov či Jean-Gabriel Pageau, ktorí sú dnes neodmysliteľnou súčasťou úspešných Islanders. „Naši hráči majú počas play-off neskutočné výsledky,“ pochvaľuje si najskúsenejší generálny manažér súčasnosti. „Všetko, čo musíte robiť, je brázdiť štatistiky a sledovať rozličné typy hráčov, ktorí sa posunuli vpred a sú kľúčovými aspektami vo vyhrávaní. Vyhráva sa vtedy, keď máte hráčov, z ktorých v každom zápase môže vyniknúť niekto iný.“

Semjon Varlamov vo vyraďovacích bojoch nastúpil do šestnástich duelov, z ktorých desať vyhral a teší sa priemeru 2,26 gólov na zápas pri 91,3-percentnej úspešnosti zásahov. Jean-Gabriel Pageau, ktorého Lou priviedol a podpísal na tridsaťmiliónovú zmluvu, strelil v play-off už osem gólov. Andy Greene na sklonku kariéry nahradil zraneného Johnnyho Boychuka a Derrick Brassard má v play-off osem bodov v pätnástich zápasoch.

„Lou je v hokejovom svete už naozaj dlho,“ povedal o ňom Barry Trotz. „Rozumie ľuďom veľmi dobre. Nemyslí len na to, či ten človek vie vystreliť či prihrať. Je to aj o iných veciach. A v tomto je podľa mňa Lou naozaj výnimočný, keď sa na hráčov pozerá ako na ľudí.“

Cenu, ktorá sa udeľuje od roku 2010, získal Lamoriello prvýkrát v živote.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.