Lou Lamoriello je manažérom roka. Druhýkrát po sebe

Jim Gregory General Manager of the Year Award, alias cenu pre najlepšieho generálneho manažéra sezóny, ešte nikdy nikto nezískal dvakrát. Až doteraz. Staronovým víťazom je Lou Lamoriello, ktorý obhájil minuloročný triumf.

Dvaja z trojice nominovaných majú svoje tímy v semifinále NHL. Lamoriello výhrou prekonal ako Marca Bergevina, ktorého Montreal je krôčik od finále Stanley Cupu, tak Billa Zita, ktorého Florida sa stala jedným z najpríjemnejších prekvapení základnej časti.

„Ostrovania“ skončili v základnej časti na štvrtej priečke Východnej divízie, no postúpili s pohodlným jedenásťbodovým náskokom na rivalov z Rangers. Opäť vynikali svojou defenzívou, druhou najlepšou v súťaži, i oslabeniami.

78-ročný generálny manažér vyskladal druhý rok po sebe tím, čo sa dostal do finálnej štvorice. Jeho najväčšími tohtoročnými akvizíciami boli dvaja veteráni z New Jersey Devils, Kyle Palmieri a Travis Zajac. Pred sezónou podpísal kontrakt s Andym Greenom, ktorého priviedol vlani, i hviezdnym Mathewom Barzalom či Mattom Martinom.

[cfgeo_banner id=“11213″]

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.