Pi. júl 3rd, 2020

Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Lindy Ruff je favoritom na post hlavného trénera Devils

1 min read

Zdroj obrázku: NHL.com

Od 3. decembra 2019, teda už viac ako pol roka, nemajú New Jersey Devils na lavičke stáleho trénera. V tom čase dostal vyhadzov John Hynes a namiesto neho „diabli“ neangažovali nikoho zvonku. Úlohou dočasného kouča poverili Alaina Nasreddina.

Nasreddine ešte stále nedostal status stáleho hlavného trénera. Môže to nastať, keďže sa v súvislosti s touto prácou, prirodzene, skloňuje aj jeho meno. Voľní sú však aj ďalší tréneri, medzi ktorými je najväčšou rybou Gerard Gallant. Paradoxne to však nie je meno najviac spájané s Devils.

Dlhšiu dobu už silnejú špekulácie, že s organizáciou rokuje Lindy Ruff. Bývalý hlavný tréner Buffala Sabres i Dallasu Stars a niekdajší víťaz Jack Adams Trophy pôsobil v poslednej sezóne ako asistent trénera v klube rivalov – New Yorku Rangers.

K situácii pridal aj Elliotte Friedman, ktorý vo svojom seriáli 31 Thoughts potvrdil veľký záujem New Jersey o Ruffa. „Myslím si, že Lindy Ruff má serióznu šancu čo sa týka práce trénera v New Jersey,“ píše Friedman. A to aj bez ohľadu na to, kto bude novým generálnym manažérom, keďže aj na tejto pozícii je len dočasne dosadený človek, ktorým je Tom Fitzgerald.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.