Lightning podpísali nedávno draftovaného Goncalvesa, Canucks Graovaca

V NHL sa dnes v noci udiali dva podpisy nových zmluv.

Pred pár mesiacmi sa pre nás stal prekvapením. Gage Goncalves sa Tampe Bay Lightning zapáčil natoľko, že naňho použila svoju celkovo 62. voľbu v drafte. Mladý chudý center sa zároveň zaradil do druhej desiatky hráčov tohto draftu, ktorí si najrýchlejšie vykoledovali kontrakt.

Bolts Goncalvesovi pridelili nováčikovskú trojročnú zmluvu o ročnej hodnote 825 833 dolárov, čo je rovnaká suma, akú si môže zarobiť Jack Finley. Toho podpísali včera. Goncalvesa, Kanaďana s portugalskými koreňmi, sme mali v minuloročnom rankingu na 151. mieste.

Činili sa aj na opačnom konci Severnej Ameriky, v sychravom Vancouveri. Canucks predĺžili zmluvu centrovi Tylerovi Graovacovi. K platovému zlepšeniu nepríde – 27-ročný Kanaďan bude hrať opäť za ligové minimum, teda 700 tisíc na úrovni NHL.

Rozdiel je v plate na farme. Kým vlani v AHL dostal 400 000 ročne, v nadchádzajúcom ročníku to bude len 175 000. Graovac sa v sezóne 2019/20 predstavil v ôsmich zápasoch za A-tím a dvakrát v nich skóroval. V AHL sa mu darilo zhruba rovnako, v 11 stretnutiach zaknihoval iba dva góly a jednu asistenciu.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.