Lemieux požádal Rangers o výměnu, ti ho vzápětí poslali do Kings

Občas se vám všechno sejde tak, jak má. New York Rangers před blížící se uzávěrkou přestupů chtěli uvolnit místo pod svým stropem. Do toho je navíc Brendan Lemieux, zastupovaný svým otcem Claudem, požádal o trejd. S touto informací přišel deník New York Post. Blueshirts tak nic nebránilo vyměnit 25letého útočníka do LA Kings za volbu ve 4. kole letošního draftu.

„Pepe dostane možnost se ukázat a snad dostane i roli, po které touží,“ řekl na adresu mladého útočníka trenér Rangers David Quinn. Použil přitom přezdívku Pepe, kterou Brendan zdědil po svém otci. „Pomohl nám, odvedl tady spoustu práce, bude nám chybět,“ dodal Quinn.

Jak jsme psali i v analýze této výměny, Rangers nejvíce získali tím, že si uvolnili místo na soupisce. Z COVID-protokolu by se měl brzy vrátit Brett Howden, s týmem už je i navrátilec z Ruska Vitalij Kravcov. Na farmě navíc čeká ještě mladý Morgan Barron, který vede kanadské bodování Hartfordu.

Lemieux přišel do Rangers z Winnipegu, jako součást výměny Kevina Hayese v roce 2019. Tehdy ale v New Yorku nepůsobil Artěmij Panarin, ani Alexis Lafrenière, kteří zvýšili konkurenci na křídlech. Brendan Lemieux se tak postupně propadl až do 4. formace. Nenaskakoval přitom ani na přesilovky či oslabení.

Abych navázal na úvodní větu článku – Rangers se vše sešlo v pravou chvíli. Chtěli více místa pod stropem, místo na soupisce pro Kravcova, Howdena nebo Barrona a k tomu Lemieux požádal o trejd. Všechny 3 věci vyřešeny jedinou výměnou. Mise splněna.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.