Lehner se zotavil z otřesu mozku. „Nesouviselo to s duševními problémy,“ prohlásil

Robin Lehner chyběl svým Golden Knights od 11. února. Zamýšlená brankářská jednička Vegas zmeškala poslední měsíc kvůli otřesu mozku. Ten si přivodil na rozbruslení před utkáním s Anaheimem právě 11. února. Podle svých slov se při příjezdu do arény na zápas necítil dobře, tak jej trenérský štáb poslal domů.

„V jednu chvíli, třeba ráno, se můžete cítit dobře, ale pak se to zase vrátí večer. Je to frustrující zranění,“ popisuje Lehner svou rekonvalescenci. „Na druhou stranu udělala liga v tomto ohledu velký posun, pomohl mi taky hodně tým. Všichni se mi snažili pomoct a zajistit správnou péči, abych se zotavil co nejdříve.“

V médiích se během jeho absence objevily spekulace, jestli se mu opět nezhoršily psychické problémy, Lehner totiž trpí bipolární poruchou. 29letý Švéd to ale vyvrací.

„Týmy většinou zranění nechtějí příliš specifikovat, ale přišlo mi důležité říct, že má absence byla zapříčiněna jen otřesem mozku. I ke mně se totiž dostaly zprávy, jestli náhodou nejsem znovu na léčení,“ říká. „To stigma kolem duševního zdraví je šílené. Přitom to je běžná věc, každý se někdy dostane do bodu, kdy musí řešit své psychické zdraví. Zvláště nyní, během pandemie.

„Lidi si myslí, že to je věc, kterou musejí skrývat před ostatními,“ pokračuje. „Já byl v celé věci otevřený. A říkám vám, že kdyby se mi ty problémy vrátily, což se snad nestane, tak bych to opět řekl na rovinu.“

Podle svých slov se Lehner nyní cítí dobře a je připraven pomoci týmu. Tíhu zodpovědnosti během jeho absence přebral Marc-André Fleury, který začínal jako jednička v 16 z posledních 17 utkání. A vedl si v nich famózně, Golden Knights tak mohou nyní řešit velmi příjemné problémy v brankovišti, co se rozložení sil týče.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.