Po. sep 28th, 2020

Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Lehner: Na novej zmluve sme sa nedohodli

2 min read

Zdroj obrázku: theathletic.com

Hoci pred pár dňami prišli z viacerých zdrojov jasné informácie o tom, že sa Robin Lehner a organizácia Vegas Golden Knights dohodli na novom päťročnom kontrakte. Podľa samotného gólmana je však opak pravdou.

„Nie je to pravda. Opäť hovorím, je tu veľa klubov. Viete, máte s nimi nejaké rozhovory, na čom ste a čo požadujete. Nič zatiaľ nebolo sfinalizované,“ jasne oznámil švédsky brankár. Ak sú jeho slová pravdivé a nič sa na nich nezmení, deviateho októbra sa stane nechráneným voľným hráčom.

Jeho mužstvo momentálne nastupuje vo finále konferencie proti Dallasu Stars. 29-ročný rodák z Göteborgu tvrdí, že ho tieto zvesti doslova vyrušujú. Momentálne sa snaží zostať koncentrovaný na prebiehajúcu sériu. V tohtoročnom play-off nastúpil do väčšiny stretnutí Knights.

„Je to trochu otravné,“ priznal podľa The Fourth Period. „Sme v konferenčnom finále a ľudia informujú o veciach, o ktorých nič nevedia, len aby tomu, čo sa tu deje, ešte niečo pridali. Nie sme dohodnutí. Som tu, aby som vyhral Pohár, nie, aby som diskutoval o takýchto veciach.“

Od príchodu do Golden Knights podáva urastený gólman vynikajúce výkony. V play-off jeho hviezda svieti o to jasnejšie. Svoj prielom pritom zaznamenal až v sezóne 2018/19, keď zažil po ťažkom boji s alkoholom úchvatnú sezónu v drese New Yorku Islanders. Odvtedy sa radí k elitným brankárom súťaže.

Nechať si Fleuryho a pustiť Lehnera by podľa mnohých nedávalo zmysel, i preto sa tvrdí, že Robin slová o tom, že dohoda neprebehla, skrátka povedať musel.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.