Legendárny Bob Plager zomrel pri autonehode

Hokejový svet smúti. Legenda St. Louis Blues, niekdajší obranca Bob Plager, včera zomrel vo veku 78 rokov. Osudným sa mu stala autonehoda v St. Louis.

Ako znie vo vyhlásení polície, Plager bol vo svojom vozidle sám. V druhom aute sedeli dve ženy, jedna z nich utrpela menšie zranenia. Žiadne ďalšie detaily neboli zverejnené. Nehoda sa stala okolo pol druhej tamojšieho času, okolo pol ôsmej večer nášho.

Plagerovo číslo 5 visí pod stropom Enterprise Center od roku 2017. Zosnulý zadák si v drese „bluesmanov“ odkrútil jedenásť sezón, počas ktorých si zapísal 644 štartov so ziskom 146 bodov. Po kariére pôsobil medzi rokmi 1978-2000 v organizácii na rôznych pozíciách, chvíľu dokonca ako hlavný tréner.

„Nedá sa predstaviť, ako bude St. Louis vyzerať bez Bobbyho Plagera,“ píše sa v klubovom vyhlásení. „Bol originálnym členom St. Louis Blues nielen tým, že tu pôsobil od roku 1967, ale aj v každom ďalšom slova zmysle. Bobbyho vplyv na túto organizáciu bol silný v každom ohľade, jeho strata bude pre toto mesto ťažká.“

Ako dodáva vo svojom osobnom vyhlásení hlavný komisionár súťaže, Gary Bettman, len zopár ďalších hokejistov bolo tak spätých s jedným klubom a mestom, ako bol Bob Plager. Dodáva, že Plager asistoval na prvý gól v histórii Blues, 11. októbra 1967.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.