Legenda zostáva. Ovečkin zinkasuje od Washingtonu ďalších vyše 47 miliónov

Asi ani nikto neočakával, že by Alexander Ovečkin mohol v nasledujúcej sezóne obliekať dres iného klubu. Ani nebude. Kapitán a najlepší hráč v histórii Washingtonu Capitals podpísal s klubom predĺženie zmluvy o ďalších päť rokov, počas ktorých zarobí spolu 47,5 milióna dolárov.

Ovečkin tak zostane hráčom Capitals do konca sezóny 2025/26 a jeho kontrakt vyprší krátko pred jeho 41. narodeninami. Počas týchto piatich sezón si zarobí 47,5 milióna dolárov, v priemere teda 9,5 milióna za sezónu. Táto suma sa odráta aj z platového stropu klubu z hlavného mesta Spojených štátov.

Presne 34,5 milióna bude Alexovi vyplatených prostredníctvom podpisových bonusov, čo uchráni rodáka z Moskvy pred vysokým daňovým zaťažením. Zvyšných 13 miliónov tvorí tzv. základný plat.

Ovečkin je najlepším strelcom a zároveň najproduktívnejším hráčom v histórii klubu. V drese Capitals dovedna nastrieľal 730 gólov a pridal 590 asistencií. Minulú sezónu zakončil s bilanciou 24 gólov a 42 bodov v 45 zápasoch.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.