Leafs podpísali mladučkého Amirova, zostane hrať v Rusku

Toronto Maple Leafs podpísali svojho prvého hráča z draftu 2020. Stal sa ním Rodion Amirov. Ruského útočníka si Leafs vytiahli ako svoju kluovú draftovú jednotku z celkovej pätnástej pozície. Prvú sezónu po drafte strávil v KHL.

„Javorové listy“ mu udelili trojročný nováčikovský kontrakt s platnosťou od nasledujúcej sezóny. Klub o tom informoval na svojom webe. Amirovova sezóna v drese Salavatu Julajev sa skončila, no mal by priletieť do zámoria. Bude sa hlásiť na farme.

„Náš klub je potešený, že dnes mohol podpísať kontrakt s Rodionom. Tešíme sa, že ho v nasledujúcich týždňoch privítame v Kanade a začne pracovať s naším vývojovým tímom,“ povedal generálny manažér Kyle Dubas. „Tiež máme očakávania od ďalšej spolupráce s Ufou, kde bude napredovať. Do dnešného dňa robila Ufa výbornú prácu v rámci jeho vývoja, preto sa tešíme, že spolu budeme môcť spolupracovať počas leta a v budúcnosti.“

Amirov dostane ročný plat 832 500 dolárov (80 tisíc v AHL). Zmluva zahŕňa podpisový bonus 92 500 dolárov. V nasledujúcej sezóne bude pôsobiť v Ufe, v ročníku 2022/23 – ak od Leafs nedostane miesto v zostave A-tímu – pravdepodobne opäť.

V aktuálnom ročníku si v 39 dueloch pripísal 13 (9+4) bodov.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.