Leafs a Kings sa bavili o Quickovi: Bude z toho trejd?

„Quickie“ do Kanady? V nedávnom blogu na webe Oh my Hockey bola okrajovo spomenutá aj možnosť Toronta. Jonathan Quick môže byť pomocou, no ťažko si predstaviť, ako by danú špekuláciu museli Maple Leafs vyšpekulovať.

A predsa tu sú nové rumors. Je pravda, že v prípade Toronta ich máme každý rok desiatky, ale tentoraz ich s odvolaním na svoje zdroje priniesol známy novinár David Pagnotta.

V skratke – Maple Leafs a Kings sa podľa neho bavili v dosť konkrétnom duchu o Jonathanovi Quickovi. Klub z kanadského veľkomesta baží po úspechu a najmä na začiatku sezóny sa zdalo, že ten môže konečne prísť. Ani Leafs však nie sú bezchybní, v kríze sa ocitol hlavne brankársky post.

Čoraz častejšie sa hovorí, že pozíciu jednotky si pred play-off uzurpuje Jack Campbell. Frederik Andersen chytá tragicky. Avšak existuje šanca, že Leafs siahnu na trh. Konkrétne o Quickovi Pagnotta píše, že sa výmena zdá menej pravdepodobná, ale Kings sú otvorení rokovaniam, ak by si Toronto situáciu do prestupovej uzávierky rozmyslelo.

Maple Leafs budú musieť čoskoro riešiť brankársku situáciu smerom do budúcna. 31-ročný dánsky gólman Andersen vyzerá ako tieň toho Andersona, ktorého sme mohli sledovať pred pár rokmi. Po sezóne mu končí päťročný kontrakt s platom päť miliónov dolárov ročne. O dva roky mladší Campbell by mal podľa zmluvy zostať aj v sezóne 2021/22. Ako trojka v tíme momentálne pôsobí Michael Hutchinson.

Jonathan Quick má kontrakt do konca sezóny 2022/23 s platom 5,8 mil. dolárov ročne. Ak by prišla výmena kamkoľvek, „králi“ by si pravdepodobne museli ponechať časť z jeho platu. Vyhral dva Stanley Cupy (2012 a 2014) a za play-off 2012 mu udelili Conn Smythe Trophy. Je známy tým, že si dokáže načasovať formu na najdôležitejšie bitky vo vyraďovacej fáze. V Los Angeles je momentálne mentorom budúcej jednotky Cala Petersena.

Generálny manažér Kyle Dubas nedávno odkázal, že je ochotný vymeniť aj niektorého z top prospektov organizácie. Šéf profesionálneho skautingu Leafs bol podľa Pagnottu prítomný na nočnom stretnutí Kings proti Vegas, avšak Quick nechytal. Namiesto toho mohol sledovať brilantný výkon Petersena, ktorý pochytal 41 striel silných „rytierov“ a doviedol mužstvo k výhre 3:1.

Na trase Kings-Leafs sa trejd brankára udial naposledy 6. februára 2020, keď Toronto menilo Trevora Moora a draftové voľby za Jacka Campbella a Kyle Clifforda.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.