Laine v krizi, už se ani nedostávám do šancí, truchlí

Patrik Laine zažívá své nejhorší období v kariéře. Nevyhovuje mu herní styl Columbusu, nicméně není to jenom o spojení Laine-CBJ. Problém je především v hráči samotném. V posledních 16 zápasech posbíral pouze čtyři body.

„Vždycky jsem všem říkal – dokud se budu dostávat do šancí, nebudu se trápit. Nyní to tak není, je to pro mě nové. Příležitosti nemám. Tento problém jsem nikdy neměl, ale hádám, že si tím musí projít každý,“ řekl Laine v posledním pozápasovém rozhovoru.

„Musím hrát pořád stejně, hrát stejně tvrdě a věřit, že si cestu k dobrým výkonům opět najdu. Poté přijdou i góly.“ Je otázkou, zda hrát pořád stejně je to správné řešení. Není to jen o smůle, Laine musí změnit přístup, aby byly obě strany spokojené.

Laine přicházel do Ohia jako hvězda, všichni byli nadšení. Odešel sabotér Dubois (berte s rezervou), přišel jeden z nejlepších střelců soutěže, a navíc místní odchovanec Roslovic. První zápasy?

Bomba! Laine nasázel v deseti zápasech šest gólů a přidal čtyři asistence. Následovala krize.

Dalších 17 utkání bylo temných. Jedna branka, tři asistence. Párkrát zůstal studený na lavičce, Tortorella ho prostě občas nechal sedět. Laine najednou ztratil sebevědomí. Všichni víme, jak je pro něj sebedůvěra stěžejní. Během pěti let strávených v NHL neměl větší krizi, nikdy nebodoval méně. V současné době kolem jeho působení v Columbusu kolují různé zvěsti, že po sezóně tým opustí. Co je navíc možné, že se tak stane už při uzávěrce přestupů.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.