Laine nepôjde na MS: „Bola to otrasná sezóna, hokeja mám plné zuby.“

Pri komunikácii s oficiálnym ligovým webom bol vo vyjadreniach opatrný. Vravel, že za nevydarený ročník 2020/21 môže len on sám. Dodal, že sa mu v Columbuse páči, že to tam miluje a chcel by tam stopercentne zostať aj v ďalšom období.

No vo Fínsku sa Laine často utrhne z reťaze oveľa viac. Prvú sezónu v drese „modrokabátnikov“ nazval katastrofou. Preto sa fínsky strelec nedostaví na majstrovstvá sveta. Tie sa začnú v piatok 21. mája, hostiteľom turnaja bude Riga.

„Je to pravda, na majstrovstvách sveta ma v tomto roku neuvidíte,“ povedal Laine v rozhovore pre yle.fi. „Mám za sebou otrasnú sezónu, hokeja mám plné zuby.“

Zlá sezóna nie je jediným dôvodom Laineho absencie na svetovom šampionáte. Niekdajšia dvojka draftu už nemá zmluvu, preto sa stane obmedzeným voľným hráčom. Nechce riskovať zranenie. Táto príčina je pri ospravedlnenkách hráčov z NHL častá.

V ročníku 2020/21 sa Lainemu v drese Blue Jackets podarilo skórovať desaťkrát, čo je na strelca jeho kalibru žalostne málo. Ku gólom pridal jedenásť asistencií. „Bola to strašná skúsenosť, ako pre tím, tak pre mňa osobne,“ zveril sa. „Proste som veľmi rád, že sa tá sezóna konečne skončila. Všetko, čo sa mohlo pokaziť, sa aj pokazilo.“

Jediným potvrdeným hráčom z NHL, ktorý sa dostaví reprezentovať, ostáva pre Fínov forvard Buffala Sabres, Arttu Ruotsalainen.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.