Ľady sa pohli, Senators vraj ponúkli Tkachukovi osemročnú zmluvu

Mladé piliere tímov sa po nováčikovských kontraktoch s obľubou uchyľujú ku krátkodobým riešeniam. V popularite sú v poslednej dobe premosťovacie, tzv. bridge kontrakty na 2-3 roky, behom ktorých hráč môže dokázať svoje kvality a vybojovať si väčšie peniaze na ďalšej, dlhodobej zmluve.

Jedným z najlepších zostávajúcich obmedzene voľných hráčov je Brady Tkachuk. Americký forvard a Ottawa Senators vraj rokujú, hoci informácie od novinárov sa rôznia.

„Nechceme to veľmi rozpitvávať na verejnosti. Rokovania sa niesli v pozitívnom duchu. Či sme presvedčení, že ho do začiatku kempu stihneme podpísať? Áno,“ tvrdí generálny manažér Pierre Dorion pre Sportsnet. „Tieto rokovania nie sú vždy jednoduché a vyžadujú si trochu viac času. Dúfam, že keď ma nabudúce privoláte do relácie, budeme môcť oznámiť zmluvu s Bradym Tkachukom.“

Shawn Simpson, novinár z TSN, prednedávnom informoval, že Brady Tkachuk zatiaľ čaká na konkrétnu ponuku. Teraz svoje tvrdenie zmenil, Tkachuk údajne dostal návrh osemročnej zmluvy. Simpson si myslí, že v celkovej hodnote 68 mil. dolárov, teda 8,5 mil. dolárov ročne.

Plat by však mohol byť aj diametrálne odlišný. Zdá sa, že „senátori“ chcú z Bradyho Tkachuka urobiť lídra a podpísať ho na dlhodobý kontrakt, ktorý by mohol byť „team-friendly“. Presne preto hokejisti preferujú bridge zmluvy – aby sa nestalo, že nedostanú adekvátne zaplatené.

Otázkou zostáva, ako zareaguje hráč. Ponuka takého kontraktu nemusí znamenať len výhodu pre klub. Špekuluje sa o tom, že Sens uvažujú o čoskoro 22-ročnom útočníkovi ako o svojom budúcom kapitánovi a táto zmluva by mohla „céčko“ na jeho hrudi definitívne spečatiť.

Tkachuk sa podľa zákulisných informácií nebráni dlhodobému kontraktu a má záujem dohodnúť sa s manažmentom ešte pred štartom prípravného kempu.


FOTO: NHL.com

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.