Kuznecov so Samsonovom nehrali, lebo jeden z nich mal pozitívny test

Vedeniu Washingtonu už to možno pripadá ako zlý sen. Ak je duo, na ktorého služby sa v tejto sezóne nedá spoľahnúť, je to dvojica Iľja Samsonov – Jevgenij Kuznecov. Raz boli spolu na izbe a nakazili sa, neskôr meškali na tímový míting a boli potrestaní, no a nenastúpili ani do prvého stretnutia play-off.

Útočník Kuznecov je stále na covid protokole. Samsonov nie, preto sa pôvodne očakávalo, že bude pripravený odchytať zápas. Ako však píše Washington Post, jeden z nich bol opätovne testovaný pozitívne na covid a druhý s ním bol v kontakte. Zdroj nechcel konkretizovať, kto z dua mal pozitívny výsledok.

Chorobu pritom obaja už raz prekonali, a to ešte v januári. Potvrdili, že bojovali aj so symptómami. Samsonov vravel, že niekoľko dní bol veľmi slabý, mal problémy s chodením či dýchaním. Kuznecov dodal, že príznaky sú nevyspytateľné, človek nikdy nevie, čo presne zažije.

Nevedno, ako dlho bude Samsonov mimo hru. Záležať bude asi na tom, či bol on pozitívne testovaným človekom, alebo naopak. Dnes v noci sa Capitals navyše zranil jeho kolega Vítek Vaněček a do brány sa musel postaviť čoskoro 40-ročný Craig Anderson.

Samsonov nechytal ani vo vlaňajšom play-off potom, čo sa v Rusku zranil počas prestávky medzi základnou časťou a vyraďovacími bojmi.

One thought on “Kuznecov so Samsonovom nehrali, lebo jeden z nich mal pozitívny test

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.