Oh My Hockey|17. máj 2021 o 08:46

Kto nepozeral, môže ľutovať. Takýmito slovami charakterizovali fanúšikovia duel medzi Floridou Panthers a Tampou Bay Lightning, ktorý otvoril historicky prvú play-off sériu medzi rivalmi zo slnečného štátu. Bolts doviedli duel po ťažkom boji do víťazného konca.

0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3, 4:4, 4:5. Takto sa vyvíjal zápas plný zvratov. Na prvý gól Colemana v oslabení reagovali Cats ešte v prvej tretine gólmi Barkova a Verhaegheho. Druhá tretina čo do gólov patrila jedinému mužovi, navrátilcovi Nikitovi Kučerovovi, ktorý sa trafil dvakrát. Poslednú dvadsaťminútovku gólovo otvorili Panthers zásluhou Huberdeaua a Tippetta, no v 53. aj 59. minúte dvakrát udrel Brayden Point a definitívne strhol opraty na stranu "bleskov".

Jedným z kľúčových momentov bol návrat hviezdneho ruského forvarda Kučerova. Ten hral naposledy v minuloročnom finále, zmeškal celú základnú časť. Dnes v noci sa vrátil vo veľkom štýle, okrem dvoch gólov asistoval Pointovi pri dôležitom góle na 4:4.

"Som veľmi šťastný, že som sa mohol konečne vrátiť. Na tento moment som čakal dlho," radoval sa.

Floride neuznali kritizovaní rozhodcovia gól na 1:0. Bez videa rozpažili z dôvodu nedovoleného bránenia brankárovi Vasilevskému, "panteri" sa rozhodli situáciu nereklamovať a hralo sa ďalej. Sama Bennetta to nezastavilo, potom si pripísal dve asistencie.

Blízko ku gólu bol presne v polovici stretnutia i Erik Černák, no proti bol Noel Acciari.

Duel poznačil zákrok Sama Bennetta na Blaka Colemana. Útočník Floridy bol "odmenený" len dvomi minútami, hoci mnohí fanúšikovia i Lightning žiadajú dodatočný trest. Na ich šťastie dokázali Bennettov faul potrestať a vyrovnať na 4:4.

"Dnes sa stretli dva výnimočné hokejové tímy," reagoval na priebeh duelu po jeho skončení kouč víťazov Jon Cooper. "Výhra je výhra, nezáleží na tom, či súpera rozbijete, alebo vyhráte o gól. Som hrdý na chalanov. Ani keď sme stratili vedenie, nepanikárili sme."

O svojich dojmoch hovoril aj jeho náprotivok, skúsený Joel Quenneville: "Veľmi dynamický zápas. Stalo sa tam toho veľa. Rozdiel urobila ich presilovka."

Florida Panthers 4:5 Tampa Bay Lightning (2:1, 0:2, 2:2)
10. Barkov (Huberdeau, Yandle), 17. Verhaeghe (Barkov, Yandle), 42. Huberdeau (Bennett, Tippett), 45. Tippett (Huberdeau, Bennett) - 8. Coleman (Gourde, McDonagh), 25. Kučerov (Hedman, Stamkos), 35. Kučerov (Hedman, Stamkos), 53. Point (Kučerov, Hedman), 59. Point (McDonagh)
Brankári: Bobrovskij 35/40 - Vasilevskij 35/39

Prvý zápas série medzi Minnesotou a Vegas sa niesol v znamení brankárskeho súboja. O víťazovi rozhodol jediný gól, keď sa v štvrtej minúte predĺženia presadil Joel Eriksson Ek.

Duel sa lámal už v prvej tretine. Golden Knights vyslali na Cama Talbota v bráne "divochov" 20 striel, no neprešla ani jedna. Od druhej tretiny už sa začali viac presadzovať aj Wild, často mali viac z hry a Marc-André Fleury musel vyťahovať hrdinské zákroky.

Práve "Flower" bol ústrednou postavou zápasu aj v rámci historických štatistík. Stal sa iba piatym gólmanom histórie s aspoň 15 účasťami v play-off, a zároveň prvým v histórii, ktorý chytal v 15 vyraďovacích bojoch po sebe. Na jeho nešťastie ho napriek vynikajúcemu výkonu prekonal gólman na opačnej strane, Cam Talbot.

Eriksson Ek rozhodol svojím druhým gólom v play-off v kariére. Cam Talbot chytil 42 pokusov. "Čím dlhšie udržíme bezgólový stav, tým do väčšej výhody sa dostávame," hodnotil po stretnutí. "Vedeli sme, že na nás vyletia od začiatku. Snažil som sa sústrediť na svoju hru."

Vegas Golden Knights 0:1p Minnesota Wild (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
64. Joel Eriksson Ek (Foligno, Greenway)
Brankári: Fleury 29/30 - Talbot 42/42