Kovaľčuk sa plánuje vrátiť do NHL, informuje jeho klub

Keď naposledy odišiel, zdalo sa, že navždy. NHL však pre Iľju Kovaľčuka ešte očividne nie je uzavretá kapitola. Avangard Omsk s ním rozviazal kontrakt. Klub to potvrdil na svojom oficiálnom webe. Ako dôvod uviedol Avangard fakt, že sa útočník vracia do NHL.

Ak sa správa potvrdí, pôjde už o druhý Rusov návrat do ligy. Najprv sa vrátil v roku 2018, keď pred sezónou podpísal kontrakt s LA Kings. Pred ročníkom 2020/21 sa vyjadril, že čaká na dobrú ponuku, avšak tá neprišla, preto zakotvil v Omsku, kde vyhral Gagarinov pohár.

Podľa vyjadrenia klubu bol dnes obojstrannej dohode kontrakt v KHL rozviazaný. 38-ročný forvard by sa mal vrátiť do NHL. Ako povedal generálny manažér Avangardu, Alexej Volkov, „Kovaľčuk je stále hladný po výhrach, sníva o tom, že raz vyhrá Stanley Cup, preto ho plne podporujeme v snahe skúsiť to v NHL znova“.

Jeho ďalšie pôsobisko v kanadsko-americkej súťaži je nateraz neznáme. V kariére pôsobil v dresoch Atlanty Thrashers, New Jersey Devils, Los Angeles Kings, Montrealu Canadiens a Washingtonu Capitals. Klub nešpecifikoval, či už je dohodnutý s niektorým klubom, alebo len skúma svoje možnosti.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.