Koniec trápenia na farme? Fehérváry je pripravený na NHL, bude v prvom tíme, hovorí manažér

Od Martina Fehérváryho sme si zápasy v NHL sľubovali už v sezóne 2020/21. Napokon – dosť šokujúco – neodohral ani jeden jediný. A keďže je sezóna Washingtonu po prehratom prvom kole play-off na konci, už ani neodohrá.

Pretlak v obrane Capitals si vyžiadal svoju daň. Klub z hlavného mesta sa rozhodol dať prednosť veteránom, slovenskému bekovi, ktorý vlani v drese prvého tímu nastúpil do šiestich duelov, doprial plný ročník na farme. Ako hráč Hershey Bears zaknihoval v 24 stretnutiach 17 (3+14) bodov. Vyčnieval.

Jeho progres bol ostro sledovaný vedením prvého tímu. Keďže mu však nemohli zaručiť miesto v defenzíve, radšej mu dali zápasovú prax v AHL. Nechceli, aby stagnoval v taxi zostave. A 21-ročný Bratislavčan musel mať veľa trpezlivosti. Tá mu, zdá sa, začína prinášať ruže.

Päťzápasová séria proti Bruins je sklamaním. Caps disponovali v ostatnom ročníku piatym najstarším mužstvom v lige (27,68 rokov) – staršími boli len Red Wings, Wild, Islanders a Predators. Preto, ako povedal generálny manažér Brian MacLellan v posezónnom interview, prídu zmeny.

Logicky sa budú týkať vekového zloženia. Rád by bohatým skúsenostiam vlial do žíl mladú krv. Prvý tím má podľa jeho slov isté len jediné meno – Martin Fehérváry. Podľa MacLellana je mladý bek pripravený, hovoril o ňom v superlatívoch a z jeho slov šlo cítiť, že nemá prečo ďalej čakať. „Počítame s ním, že bude pripravený naskočiť okamžite (do NHL),“ povedal manažér.

Do karát hrá Fehérvárymu aj fakt, že manažment Capitals nemá veľa možností, ako doplniť mladých hráčov. Zo súčasného zoznamu prospektov by na úrovni NHL mohli obstáť len Martin Fehérváry, Connor McMichael a Alexander Alexejev.

Fehérváry by sa mal za normálneho vývoja okolností stať stabilnou súčasťou defenzívnych radov Capitals. Otázne je, čo s ostatnými. Po jeho mene najviac rezonoval Connor McMichael. Talentovaný útočník pozbieral v 33 dueloch na farme 27 bodov, dokonca debutoval v NHL. MacLellan hovorí, že to s ním nechce uponáhľať, preto sa dá očakávať, že v AHL odohrá aj veľkú časť nasledujúcej sezóny.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.