Koniec sezóny aj pre Murrayho? Brankár Ottawy by sa už nemusel vrátiť

Ottawskí „senátori“ sa síce do play-off už nedostanú, no aj tak nie sú radi, že im vypadli obaja hlavní gólmani. Matt Murray aj Anton Forsberg sú zranení a v klube nevedia, dokedy. Jednotkou sa teda na najbližší čas stal Marcus Högberg, dvojkou Filip Gustavsson.

Obaja brankári sa zranili v rovnaký deň. Forsberg vypadol pred duelom proti Vancouveru Canucks, Murray sa zranil v druhej tretine. Do brány sa postavil Högberg, do výstroja sa ako náhradný brankár musel obliecť útočník Arťom Anisimov.

„Zdá sa, že Murray bude mimo dlhšie ako Forsberg,“ povedal tréner DJ Smith. „Naďalej budeme monitorovať ich stav.“ Dvojka Forsberg by sa mal ešte stihnúť vrátiť, väčší otáznik vyvoláva Matt Murray, ktorý v hlavnom meste Kanady pôsobí prvý rok. Utrpel zranenie v dolnej časti tela.

Smith bol konfrontovaný priamou otázkou, či odchytal Murray svoj posledný zápas v sezóne. Odpovedal, že je to vo hviezdach. Posledný zápas základnej časti odohrajú Senators 12. mája, teda o zhruba dva týždne. Šanca na postup je úplne minimálna.

26-ročný Kanaďan odchytal prvý rok zo štvorročného kontraktu, podľa ktorého poberá 6,25 mil. ročne. Od ročníka 2021/22 má aj modifikovanú klauzulu o nevymeniteľnosti. Predstavil sa v 27 dueloch, priemerne púšťal 3,38 gólu na zápas pri 89,3-percentnej úspešnosti zásahov.

Hranicu 90% úspešnosti zákrokov nepreliezol v druhej sezóne po sebe.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.