Koniec ságy: Taylor Hall vymenený do Bostonu!

Ukončite všetky dohady a špekulácie. O osude Taylora Halla je definitívne rozhodnuté! Kanadský útočník a najväčšia ryba tohtoročnej uzávierky prestupov sa sťahuje do Bostonu, spoločne s ním putuje aj Curtis Lazar.

Bruins získali Halla za pomerne výhodnú cenu, okrem Andersa Bjorka museli obetovať „len“ 2. kolo draftu. Forvard mal obchod vo svojich rukách a pod kontrolou, veď to bol on, kto musel zrušiť svoju klauzulu o nevymeniteľnosti.

Ako sa očakávalo, Hallov kontrakt neprejde celý. „Šable“ si nechávajú päťdesiat percent z jeho osemmiliónového platu. Keďže výmena stále nie je oficiálne potvrdená (hoci už je to len formalita), nevieme s istotou, v akom roku sa uskutoční daná draftová voľba. Predpokladá sa, že v roku 2021.

Pre kluby vraj bolo podstatné, aby bol Hall ochotný podpísať kontrakt aj do budúcna. Uvidíme, či sa to splní v Bostone. Aktuálna sezóna mu príliš nevyšla, v 37 zápasoch si pripísal 19 (2+17) bodov. Bol súčasťou najhoršieho tímu NHL.

Spoluhráč Lazar tiež nepredvádzal hviezdne výkony, z 33 stretnutí si odniesol 9 (5+4) bodov. Bjork, putujúci opačným smerom, si zas v tridsiatich dueloch pripísal len päť bodov.

Boston Bruins sa v noci dohodli aj na ďalšej výmene, tentoraz s kanadskou Ottawou. Do Senators poslali tretie kolo draftu 2022 výmenou za obrancu Mika Reillyho. 27-ročný Reilly si v 40 zápasoch tohto ročníka pripísal 19 asistencií.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.