Koniec kariéry v NHL? Kovaľčuk by mal čoskoro podpísať v Avangarde

Legendárny Rus už v najlepšej hokejovej lige sveta pravdepodobne napísal posledný riadok poslednej kapitoly, ktorou bol Washington. Podľa viacerých správ sa Kovaľčuk vráti do Kontinentálnej hokejovej ligy. V NHL si nenašiel nové miesto.

Dokonca aj hráčov agent Jurij Nikolajev pre sport24.ru potvrdil informáciu, že sú v úzkom kontakte s Avangardom Omsk. Rokovania prebiehajú, ale kontrakt zatiaľ nie je podpísaný. Podľa Nikolajevových slov už sú obe strany blízko podpisu.

Ak nastane, bude to už v tomto týždni. Okno nových zmlúv sa v Rusku uzatvára 27. decembra, čo je pre KHL aj dňom uzávierky prestupov. Ak by to nestihol, musí zakotviť v NHL alebo inej európskej súťaži. To je však nepravdepodobné.

Kovaľčukova kariéra v NHL číta dovedna 926 zápasov, 443 gólov a 433 asistencií. Svojho času podpísal megakontrakt s New Jersey Devils. Klub po výluke v sezóne 2012/13 opustil a vrátil sa do Ruska. Po piatich rokoch v drese Petrohradu ohlásil comeback a podpísali ho Kings. Ako neskôr priznal generálny manažér, nefungovalo to.

V minulej sezóne si „Kovy“ obliekol dresy troch mužstiev. LA Kings, Montrealu Canadiens a Washingtonu Capitals. V jeho podaní šlo o labutiu pieseň. V ôsmich zápasoch vyraďovacej časti pomohol Caps len jedinou asistenciou.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.