Koniec kariéry? Rinne zatiaľ nie je rozhodnutý, v hre aj odchod z Nashvillu

Pekka Rinne a Nashville Predators. Jedno z tých spojení, ktoré sa zdá byť nerozlučiteľným. Podobne sa dlhý čas vyjadroval aj fínsky brankár, no jeho rétorika je teraz umiernená. Sám nevie, čo bude ďalej a aké plány majú do budúcnosti Predators.

Pochopiteľne sa už istý čas hovorí o konci Rinneho kariéry. V poslednej sezóne si post jednotky Nashvillu uchmatol jeho krajan Juuse Saros. 38-ročný brankár už je za svojím zenitom a v lete sa môže stať neobmedzene voľným hráčom. Má však ešte chuť hrať?

„Budem k vám úprimný, potrebujem tomu dať nejaký čas,“ hovorí legenda Nashvillu o ďalších životných krokoch. „Chcem sa po sezóne trochu zamyslieť a popremýšľať o týchto veciach so svojou rodinou. Čo bude ďalej? Premýšľam o tom často, ale zatiaľ nie som pripravený rozhodnúť sa.“

Na záverečnej videokonferencii bol uvoľnený. Pri otázkach o konci kariéry či inom pôsobisku zdôrazňoval, že potrebuje čas a nevylučuje žiadny scenár, ani pokračovanie mimo Nashvillu. Dokonca ani ten, že sa vráti do Fínska a kariéru dochytá doma, hoci pri tejto možnosti odpovedal zdržanlivejšie: „Keď hráte tak dlho v NHL, už tu chcete aj ukončiť kariéru, na tom najvyššom leveli. Ale uvidí sa.“

Sezóna 2020/21 znamenala pre Rinneho veľkú zmenu, čo pripustil aj on. Dostal sa do roly náhradného brankára. Odchytal 24 duelov, no v play-off už bránkovisko patrilo Sarosovi. O tom Rinne hovorí, že je to jeho partner, fandí mu a je naňho hrdý.

Prebral jeho žezlo. Rinne bol ústrednou postavou brány Nashvillu od sezóny 2008/09, jeho najväčším tímovým úspechom bol postup do finále Stanleyho pohára v roku 2017. O rok neskôr získal Vezina Trophy. V NHL odchytal 683 duelov a jeho príbeh je hodný sfilmovania.

Celú kariéru odchytal za Predators. „Zatiaľ nechcem dávať žiadne vyhlásenia ku koncu kariéry,“ usmial sa pri otázke o tom, aké je to byť členom jedného klubu počas celej kariéry. „Som veľmi šťastný a poctený, že som bol členom jedinej organizácie počas celého doterajšieho pôsobenia v NHL. O tom by som ale chcel rozprávať o trochu neskôr, no určite to zmenilo môj život i život mojej rodiny. Narodil sa mi tu syn a mám tu svoj domov.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.