Oh my Hockey

Prenikni hlbšie do sveta NHL

Kluby NHL zvažujú zápasy pod holým nebom, chcú zvýšiť zisky

2 min read

Zdroj obrázku: NHL.com

To, že budúca sezóna, ak bude, bude unikátna, sa nedá poprieť. Elliotte Friedman však vo svojom najnovšom článku prilial ďalší olej do ohňa a novou informáciou pritiahol zrak hokejovej verejnosti. Možno nás čakajú zápasy pod holým nebom.

Podľa jeho informácií takúto možnosť zvažujú hneď štyri kluby – Anaheim Ducks, Boston Bruins, Los Angeles Kings a Pittsburgh Penguins. Samozrejme, v dnešných časoch sa nič nedá s istotou povedať, no dané kluby skúmajú svoje možnosti.

Prví, kto prišiel s touto myšlienkou, údajne boli Kings už pred pár mesiacmi. Ich majitelia, spoločnosť Anschutz Entertainment Group, totiž vlastní aj Dignity Health Sports Park, futbalový štadión, na ktorom svoje domáce stretnutia hrajú trebárs L.A. Galaxy.

Kalifornské organizácie zatiaľ nemôžu nič plánovať, a to aj napriek tomu, že by bolo kde. Dátum začatia sezóny nepoznáme. Duely pod holým nebom by sa odohrali z jednoduchého dôvodu a tým je zvýšenie ziskov. Udialo by sa tak, ak by boli povolené vyššie počty divákov na vonkajších než vnútorných akciách.

S mestom sa už spojili aj Bruins. Spomenutý bol Fenway Park, čo je bejzbalový areál v Bostone, domov slávnych Red Sox. Penguins sa zamerali na Heinz Field (americký futbal) a PNC Park (bejzbal). Pravdepodobnejší je druhý variant, keďže Heinz Field pravdepodobne v dobe začatia sezóny už budú potrebovať futbaloví Steelers.

Pierre LeBrun, insider TSN, hovorí o vyššom počte záujemcov, minimálne poltucte. Ak k Friedmanovým prirátame jeho informácie, získame číslo sedem. K spomenutému kvartetu totiž pridal Dallas Stars, Carolinu Hurricanes a Nashville Predators.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.