Kirill Kaprizov sa stal nováčikom roka

O Calder Trophy sa zdalo byť od úvodu sezóny rozhodnuté. Do boja sa však potom votrel Jason Robertson a zdalo sa, že zatopí ruskému konkurentovi Kirillovi Kaprizovovi.

To sa však nestalo. 24-ročný nováčik ovládol hlasovanie suverénnym pomerom. Zo sto porotcov ho na prvé miesto dalo 99, jeden z nich dal pred neho práve Robertsona, ktorý pre zmenu obsadil 94-krát druhé miesto. Tretí skončil gólman Alex Nedeljkovic, za týmto triom sa umiestnili Josh Norris a Igor Šesťorkin. Šiesty bol Čech Vítek Vaněček.

Kaprizov prišiel do zámoria po udivujúcich výkonoch v ruskej KHL a stalo sa, čo Minnesota chcela. Superstar KHL sa okamžite stala rozdielovým hráčom aj v najlepšej hokejovej lige sveta. S 51 bodmi v 55 zápasoch jednoznačne ovládol bodovanie tímu.

Najlepší nováčik sezóny sa, pochopiteľne, dostal do All-Rookie tímu sezóny. Dosť hlasov mu pridelili aj v hlasovaní o All-Star tímoch, medzi ľavými krídlami skončil štvrtý. V hlasovaní o Hart Trophy ho jeden z hlasujúcich zaradil na štvrté, jeden na piate miesto, čo mu stačilo na 15. priečku. Podelil si ju s Patrickom Kaneom.


FOTO: NHL.com

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.