Kirby Dach je späť! Včera trénoval s Blackhawks

Na rozdiel od niektorých iných organizácií sa Chicago rozhodlo dať svojmu mladíkovi zelenú. Kirby Dach, najlepší hráč draftu 2019 v minulom ročníku, šiel na juniorské majstrovstvá sveta reprezentovať Kanadu. Ba čo viac, v roli kapitána.

Na šampionáte ale neodohral jedinú minútu. Zranil sa už v prípravnom dueli. V tretej tretine stretnutia proti Rusku sa snažil za priaznivého stavu 1:0 hitovať jedného z protihráčov. A to sa mu škaredo vypomstilo. Na jeho zápästie bol veľmi nepríjemný pohľad.

Hoci napokon nenastúpil, medzi úspechy sa mu zarátalo striebro, ktoré jeho spoluhráči na onom turnaji vybojovali. Nešťastnú udalosť chce hodiť za hlavu. Fanúšikovia Blackhawks oňho majú starosti. Pochopiteľne, veď v prvej sezóne ukazoval, že v ňom drieme obrovský potenciál.

Trojka predposledného draftu sa už v ročníku 2019/20 predstavila v 64 zápasoch v drese Hawks. Dôvera trénerov bola splatená 23 bodmi. V play-off sa rodákovi z provincie Alberta darilo ešte viac. V deviatich dueloch zaknihoval gól a päť asistencií.

A opäť dáva dôvod na radosť. Od úvodu sezóny sa prvýkrát postavil na ľad so spoluhráčmi a absolvoval plný tréning. Ten sa, samozrejme, zaobišiel bez kontaktných súbojov, keďže Dach stále nie je stopercentne fit. Pracoval na palicovej technike či hre troch proti trom.

Po operácii 28. decembra mu lekári predpovedali štvormesačnú maródku. Prešli dva mesiace a Dach robí výrazné pokroky. Hoci v Chicagu veria, že sa zvládne vrátiť ešte v prebiehajúcej sezóne, nechcú nič uponáhľať. Aj tréner Jeremy Colliton krotí vášne, keď hovorí, že je pred Dachom stále dlhá cesta späť.

„Len s tým začína,“ cituje Collitona web Chicago Sun-Times. „Predtým mu bolo umožnené stráviť pár týždňov doma v Kanade, čo mu iste prospelo, kým sme my chodili po tripoch. Síce musel absolvovať karanténu, ale už predtým korčuľoval. Teraz ho ideme zapojiť späť do mužstva. Bude jeho súčasťou ako každý ďalší hráč.“

Dachov osobný tréner Ian Mack ešte v jeseni povedal, že dostal od Blackhawks požiadavku pripraviť ho na to, že bude musieť zvládnuť odohrať aj dvadsať minút v zápase. S mladíkom počítajú do prvých dvoch útočných formácií. Vlani hrával v priemere 14 minút a 16 sekúnd.

One thought on “Kirby Dach je späť! Včera trénoval s Blackhawks

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.