Kempný do AHL? Možno sa tam pôjde rozcvičiť, potvrdil tréner

Michal Kempný si možno onedlho vyskúša po prvýkrát v kariére pobyt na farme. Český obranca sa vracia po zranení, pre ktoré v ročníku 2020/21 zatiaľ neodohral jedinú minútu. Mohol by však byť pripravený na vyraďovaciu fázu.

Washington Capitals s jeho službami síce počítajú, ale po dlhej prestávke by ho chceli najprv „rozohriať“ v nižšej súťaži. Tento variant zatiaľ nie je istý, avšak je možný. 30-ročný bek, ktorého trápila achilovka, medzitým trénuje s prvým tímom.

„A viete čo? Myslím si, že je to možné,“ reagoval Peter Laviolette, hlavný tréner Caps, na otázku ohľadom teoretického prevelenia do AHL. „Už sme sa o tom aj bavili. Ak bude možnosť poslať ho na farmu, určite ju prehodnotíme.“

Capitals môžu poslať svojho beka do nižšej súťaže za účelom rozohratia sa bez nutnosti zdržiavať ho 24 hodín na waiver listine. V Hershey Bears by sa v obrane pravdepodobne stretol so slovenským mladíkom Martinom Fehérvárym.

Zranenie achilovky utrpel ešte pred začiatkom prebiehajúcej sezóny. Na ľad sa po prvýkrát dostal 19. februára, s mužstvom začal trénovať 8. apríla. Pôvodne sa očakávalo, že bude maródovať do polovice júna.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.