Oh my Hockey

Prenikni hlbšie do sveta NHL

Kekäläinen si je istý, že Dubois podpíše nový kontrakt pred začiatkom prípravy

2 min read

Zdroj obrázku: Sergei Belski - USA TODAY Sports

Pierre-Luc Dubois je stále obmedzeným voľným hráčom bez zmluvy. Jeho práva prináležia Columbusu Blue Jackets a na 99% to tak ostane. Jedinou možnosťou, ako si ho vziať, by bol privysoký offer sheet, ale o jeho nepravdepodobnosti už raz písal Šimon Čop vo svojom blogu.

Generálny manažér Jarmo Kekäläinen má v rukáve skoro všetky tromfy a je si istý, že mladá hviezda podpíše ešte pred začiatkom prípravných kempov. „Som si tým stopercentne istý,“ povedal pre oficiálny ligový web. „Viem, že chce hrať v NHL, takže jeho jediná možnosť je podpísať s nami zmluvu.“

Trojka draftu 2016, rodák z provincie Quebec, v minulej sezóne nazbieral 49 (18+31) bodov v 70 zápasoch základnej časti. O rok skôr odohral plnú porciu 82 zápasov a zapísal si 61 bodov. Jeho veľkou výhodou je, že sa teší plnému zdraviu a zranenia sa mu vyhýbajú.

„Modrokabátnici“ majú aktuálne pod stropom 9,23 mil. dolárov. Dubois je jediný zostávajúci hráč bez zmluvy. Kekäläinen pokračuje vo svojej osvedčenej taktike, so zmluvou pre šikovného a žiadaného RFA hráča sa nikam neženie. A necíti na sebe ani nijaký tlak.

„Zameriavame sa to, ale musí to výborne zapasovať nie len do spôsobu, akým budujeme tím, ale aj do platového stropu,“ vyjadril sa fínsky manažér. „Je to o dĺžke a sume plus o tom, ako zapadne do nášho tímu a tímovej kultúry. Tieto faktory zvažujeme, keď robíme takéto rozhodnutia.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.