Keith Yandle byl vykoupen ze smlouvy, Panthers podepsali Duclaira a Forslinga

Americký obránce Keith Yandle nebude pokračovat v týmu Florida Panthers. Klub ho ve čtvrtek vykoupil ze smlouvy. Ta mu měla trvat ještě dva roky. Bek ve svých 34 letech ovšem rozhodně neplánuje uzavřít svou hráčskou kariéru, angažmá si bude hledat na trhu s volnými hráči. Klub naopak prodloužil spolupráci s Gustavem Forslingem a Anthonym Duclairem.

Yandle ještě před třemi lety posbíral fantastických 62 bodů. Od té doby ale jeho role na Floridě slábla, až se dostal na hranu sestavy. Nakonec odehrál všechny zápasy, avšak několikrát se spekulovalo o tom, že bude posazen na tribunu. V minulém ročníku posbíral v 56 utkáních 27 bodů.

Keith Yandle podepsal do dneška platnou smlouvu v roce 2016. Trvat měla sedm let, nakonec došlo k jejímu předčasnému vypršení po pěti letech. Průměrně si ročně vydělával 6,35 miliónu dolarů.

Vykoupení neznamená pro Floridu kompletní úlevu od jeho platu. V následujících čtyřech letech vyplatí svému již bývalému obránci následující částky:

2021/22 – $2,341,667
2022/23 – $5,391,667
2023/24 – $1,241,667
2024/25 – $1,241,667

„Rádi bychom Keithovi upřímně poděkovali za vše, čím v uplynulých pěti sezónách přispěl organizaci Florida Panthers a komunitě na jižní Floridě,“ řekl k vykoupení generální manažer Bill Zito. „Ačkoli rozhodnutí tohoto druhu není nikdy snadné učinit, věříme, že tato změna je nezbytná vzhledem k sezóně 2021/22 a budoucnosti našeho klubu.“

O pár minut později klub oficiálně zveřejnil nový podpis smlouvy Gustava Forslinga. Švédský obránce se upsal na další tři roky, celkem si vydělá osm miliónů dolarů. Ten po nevýrazných sezónách v Chicagu a jedné na farmě Caroliny konečně ukázal svůj potenciál a za své výkony byl náležitě odměněn.

Mnohem větší povyk na sociálních sítí způsobilo oznámení ohledně Anthonyho Duclaira. Ten se s Panthers domluvil na nové smlouvě na tři roky s ročním výdělkem tři milióny dolarů. Stvrdil tak důvěru organizace, která ho v létě podepsala na jeden rok. Utvořil vedle Barkova a Verhaegheho dominantní první formaci a po zásluze si odnáší novou smlouvu.

Zdroj obrázku: JFreshHockey

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.