Karlsson nechce byť súčasťou prestavby Sharks: Preto som sem neprišiel

„Reset“. Týmto slovíčkom nazval generálny manažér Doug Wilson to, čo je podľa neho potrebné urobiť v organizácii San Jose Sharks. Tá sa trápi, na čom má nemalý podiel aj jeho hospodárenie. Hoci „reset“ neznie až tak zle ako „rebuild“, všetci vieme, kam Wilson svojimi vyjadreniami mieri.

Prestavba však nie je pochuti všetkým. Proti dlhému potácaniu sa na spodku tabuľky s vidinou úspechu v budúcnosti sa postavil švédsky bek Erik Karlsson. Ten v San Jose podpísal kontrakt, ktorý mu platí od sezóny 2019/20 do sezóny 2026/27. Bezprostredne po uzavretí dohody vyhlásil, že je odhodlaný bojovať o Stanley Cup.

Myslel si, že bude súčasťou nebezpečného mužstva siahajúceho po popredných priečkach. „Nepodpísal som tu preto, aby som bol súčasťou rebuildu alebo aby som musel opäť zažívať to, čo kedysi desať rokov v Ottawe,“ cituje ho web NHL.com. „Žiaľ, situácia je, aká je. Myslím si, že čo naozaj potrebujeme, je stavať na jadre tímu, ktoré už máme a prísť na to, ako môžeme byť konkurencieschopní v najbližších rokoch.“

Už vlani sa musel kedysi elitný ofenzívny obranca popasovať s faktom, že nebude súčasťou play-off. Sharks sa do vyraďovačky nedostali ako jeden zo siedmich tímov. Na príchod do klubu si vytipoval zlé obdobie, keďže je najhorším za nadvlády Douga Wilsona.

Prepad San Jose sa dal predpokladať najmä podľa zmlúv, ktoré Wilson uzavrel s hokejistami z jadra mančaftu. Veď samotný Karlsson od neho dostal osemročný kontrakt s platom vo výške 11,5 mil. dolárov ročne. A to všetko napriek vrtkavému zdraviu a otáznym výkonom.

Erik pred ročníkom 2020/21 vyhlásil, že je stopercentne fit po prvýkrát od podpisu. Výkonnostne, najmä v obranných štatistikách, patrí k najhorším zadákom NHL.

V prvej sezóne v drese „žralokov“ sa s nimi Karlsson prebojoval až do finále konferencie. Odvtedy trpia Sharks krízou, aktuálne sú na predposlednej priečke West Division. „Už vlani bolo každému jasné, že nie sme ten tím, ktorým sme boli, keď som sem prišiel,“ vyjadril sa Švéd. „Nepotrebujete raketovú vedu na to, aby ste to zistili.“

Karlsson v ročníku 2020/21 odohral 21 stretnutí so ziskom 9 (2+7) bodov. Tešiť na duši ho môže aspoň fakt, že Sharks vyhrali tri po sebe idúce zápasy. „Hetrik“ zavŕšili dnes proti Anaheimu.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.