Kaprizov bude jednat o nové smlouvě. Věříme v dohodu, zní od Wild

Okolo nové smlouvy Kirilla Kaprizova moc vzruchu v minulých týdnech nebylo. Dokonce se objevily spekulace, zda čerstvý vítěz Calder Trophy nezamíří zpět do Ruska. To ale vyvrací generální manažer Minnesoty Bill Guerin, podle kterého se obě strany zvládnout dohodnout. Ten mezitím podepsal nový kontrakt s centrem Joelem Eriksson Ekem, nyní se tak upíná k pojištění si Kaprizova.

„Nikdy jsme nepřerušili jednání. Nejednali jsme každý den, ale zároveň jsme nikdy nepřerušili kontakt nebo něco podobného. Občas to trvá tři dny, občas tři měsíce,“ popisuje Guerin. „Máme v plánu se sejít příští týden. Není pravda, že bychom uvízli v mrtvém bodě, vedeme otevřený dialog. Aktuálně nemám žádné novinky, ale jsem si jistý, že dospějeme k dohodě. Jsem přesvědčený, že Kaprizov chce zůstat v Minnesotě.“

Guerin už dříve potvrdil, že Wild nabízeli 24letému Rusovi dlouhodobý kontrakt, protistrana ale údajně preferuje krátkodobější smlouvu. „Musíte vždycky pochopit, co od jednání očekává druhá strana. Oni se snaží dosáhnout svého, my můžeme mít jiný pohled na věc. Občas tak trvá trochu déle najít kompromis,“ řekl 50letý generální manažer.

Kaprizov ve své nováčkovské sezóně za oceánem ovládl tabulku produktivity Minnesoty. V 55 zápasech nastřílel 27 gólů a přidal k nim 24 asistencí. Další tři body přidal v sedmi utkáních play-off. Kromě něj čeká na smlouvu také Kevin Fiala, druhý nejlepší střelec Wild.

„Myslím, že nejdůležitější je najít onu zlatou střední cestu, která vyhovuje oběma stranám. Dá se to vztáhnout na jakoukoliv smlouvu. Eriksson Ek podepsal na osm let. To asi nebude případ Fialy, u Kaprizova to možné je. Zatím nevíme. Záleží to na délkách smluv, výších platů a taky na nás, co si můžeme ještě dovolit. To je vlastně celé,“ zakončuje Guerin.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.