Kane: Hart Trophy by mal dostať McDavid

Connor McDavid či Patrick Kane? Komusi by sa takáto otázka mohla zdať neopodstatnená, v skutočnosti však tí dvaja zvádzajú boj o titul najužitočnejšieho hráča sezóny. Ukázalo to najmä predbežné hlasovanie NHL Network, kde Kane soka predbehol.

O danej problematike ste sa mohli dočítať už aj na našom blogu. Šimon Čop o ňom polemizoval v prvom bode svojho tretieho notesu. Podľa posledných vyjadrení sa zdá, že „Kaner“ – pravda, ak nebol len diplomatický a myslel svoje slová úprimne – zdieľa jeho názor.

„Nemyslím si, že sa ktokoľvek vôbec priblíži k McDavidovi,“ hovorí o hlasovaní za túto sezónu jeden z najlepších Američanov hokejovej histórie. „Je vysoko nad ostatnými hráčmi a ich tím prežíva výborný rok. Zároveň musím podotknúť, že je skvelé počúvať o tom, že sa s trofejou spája aj moje meno. Väčšinou to naznačuje, že sa darí aj tímu.“

McDavida by – ak ostane zdravý – nemal nikto predstihnúť v boji o Art Ross Trophy. Jeho náskok je suverénny. V 37 dueloch zaznamenal 63 (21+42) bodov. Druhý Draisaitl naňho stráca deväť bodov, na tretej priečke je Kane so 49 bodmi v 38 zápasoch.

Napriek vynikajúcej pozícii sa Kane karhá: „Myslím si, že gólov mohlo byť aj viac. Cítim, že som mal v posledných zápasoch mnoho šancí. Snažím sa hrať svoju hru, stať sa lepším a snáď prídu ďalšie góly. Celkovo sa však cítim sebaisto, mám zo seba dobrý pocit. Len chcem trochu zlepšiť gólový prínos.“

Kane je trojnásobný víťaz Stanley Cupu s bohatou zbierkou individuálnych ocenení. Má Conn Smythe Trophy, Calder Trophy, Art Ross Trophy aj Ted Lindsay Award. V jeho vitríne nechýba ani Hart Trophy. Najužitočnejším hokejistom bol vyhlásený v sezóne 2015/16.

Myslí si, že druhú nepridá. „Osobne na to ani nemyslím, len chcem pomôcť tímu vyhrávať,“ uzavrel pre NHL.com. „Je jasné, že ak dostanete svoj tím do play-off, zvýši sa aj šanca byť nominovaný. Ale, opakujem, podľa mňa je McDavid v tejto sezóne vysoko nad všetkými.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.