Kanaďana vyhodili z tímu, lebo ukradol Kovaľčukovi hokejku

V Kontinentálnej hokejovej lige sa občas udeje nejaká bizarnosť, čoho sme boli svedkami aj v týchto dňoch. V hlavnej úlohe bol kanadský obranca Jordan Murray. Ten dostal od Dinama Riga vyhadzov potom, čo ukradol hokejku Iľju Kovaľčuka.

Incident sa stal vo štvrtok pri dopoludňajšom rozkorčuľovaním pred zápasom, ktorý mali Rižania hrať doma proti Avangardu Omsk. 28-ročný Murray sa mal podľa informácií z lotyšského portálu sportacentrs.com dostať do šatne súpera a ukradnúť odtiaľ hokejku Iľju Kovaľčuka.

Zadák si týmto nesprávnym krokom podpísal ortieľ. Dinamo sa s ním dohodlo na rozviazaní kontraktu. Murray, ktorý ešte vlani hrával za Belleville Senators v AHL, za Rigu odohral 11 stretnutí a zaknihoval 7 (1+6) bodov.

Bez práce dlho neostal. Jeho púť po európskom kontinente pokračuje angažmánom v HV71, švédskom klube zo SHL. Táto správa je pomerne čerstvá, klub oznámil jeho podpis na Twitteri len pred hodinou.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.