Jussi Jokinen a Derek Roy ukončili kariéru

V rovnaký deň sa pre koniec kariéry rozhodli dvaja bývalí hráči NHL. Jussi Jokinen a Derek Roy ešte stále hrali, hoci ich dni v NHL boli spočítané už pred niekoľkými rokmi. Korčule na klinec zavesili po niekoľkých sezónach v Európe.

38-ročného Roya si fanúšikovia pamätajú najmä z pôsobenia v Buffale. Zažil tu najlepšie hokejové roky, ich dres obliekal medzi rokmi 2003-2012, v posledných sezónach plnil funkciu asistenta kapitána. V posledných troch ročníkoch v NHL sa predstavil v dresoch Stars, Canucks, Blues, Predators a Oilers. Nevysoký center zaknihoval v 738 dueloch v NHL 524 bodov.

Od roku 2015 pôsobil v Európe – najprv vo švajčiarskom Berne, neskôr v KHL v dresoch Avangardu Omsk a Traktora Čeľabinsk, potom prešiel do Švédska až ukončil kariéru v nemeckej DEL v Mníchove.

Kariéru ukončil prostredníctvom Instagramu, ďakoval ako svojej rodine, tak fanúšikom, klubom či reprezentácii Kanady, pre ktorú vybojoval dve striebra z majstrovstiev sveta či olympijský bronz.

V rovnaký deň učinil ťažké rozhodnutie i fínsky forvard Jussi Jokinen.

„Vždy som si kládol vysoké nároky a keď som videl, že už ich nemôžem splniť, rozhodol som sa, že je čas skončiť,“ komentoval svoje rozhodnutie. „Hlavným dôvodom tohto rozhodnutia je, že už viac nemôžem hrať na tom leveli, na ktorom som hral počas celej svojej kariéry. Nevedel som viac pomôcť tímu tak, ako v minulosti, preto som sa rozhodol zavesiť korčule na klinec.“

Hoci bol Jussi Jokinen draftovaný až zo šiesteho kola draftu 2001, v NHL urobil solídnu kariéru. V 951 dueloch na zámorských ľadoch si pripísal 563 bodov. Hrával za Stars, Lightning, Hurricanes, Penguins, Panthers, Oilers, Kings, Blue Jackets i Canucks.

Po konci v NHL sa rozhodol pre návrat do Fínska. Pôsobil v drese Kärpätu Oulu, v ktorom hokejovo vyrastal, a v roku 2019 sa stal vicemajstrom Liigy, ktorú ešte pred príchodom do NHL dvakrát vyhral. Z medzinárodnej scény má striebro i bronz z olympiády, a striebro a dva bronzy zo svetových šampionátov.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.