Josef Kořenář má novú zmluvu, v San Jose podpísal na ďalší rok

V nedávno skončenej sezóne si po prvýkrát vyskúšal chytanie v NHL a vyslúžil si pokračovanie zmluvy. Klub San Jose Sharks včera oznámil, že sa dohodol s českým brankárom Josefom Kořenářom na novej ročnej zmluve.

23-ročný gólman súhlasil s podmienkami ročnej zmluvy vo výške 750 tisíc dolárov na úrovni NHL. V AHL si zarobí 85 tisíc, v oboch prípadoch ide o zvýšenie platu oproti minulej zmluve. V zmluve nemá nijaké klauzuly ani bonusy.

„Josef sa v minulej sezóne posunul míľovými krokmi a v prvých štartoch v NHL ukázal svoju atletickosť a zodpovednosť v bráne,“ uviedol vo vyhlásení generálny manažér Doug Wilson. „Predviedol sa aj v play-off pacifickej divízie AHL, keď viedol ligu v najnižšom počte inkasovaných gólov na zápas a pomohol Barracude do semifinále.“

Nikdy nedraftovaný Kořenář sa do organizácie Sharks dostal v roku 2017 ako voľný hráč. V AHL odvtedy odchytal 75 duelov, v NHL 10. Po vypršaní nového kontraktu bude obmedzeným voľným hráčom.

Zatiaľ nevedno, akú rolu bude mať v nasledujúcej sezóne v klube Sharks. Martin Jones je jasným adeptom na vykúpenie zo zmluvy, náhradu na post jednotky však zatiaľ nemajú. Kořenář buď zostane počas väčšej časti sezóny na farme, alebo zaujme miesto dvojky v prvom tíme.

FOTO: NHL.com

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.